Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bit_vector

    tag

    háát, egy pár észrevétel az egészről...

    szóval kezdve a fix ip-ről. Ebben van némi csúsztatás. A fix ip az én fogalomtáramban nem azt jelenti hogy a dhcp szerver mindig ugyanazt adja ki, hanem egy statikusan routolt ip-t. Egy apró eset: legyen egy ipari vezérlőnk, mely nem ismeri a dhcp-t csak a static ip-t és a def. gateway-t. Ipari környezetekben ez megesik. Ekkor ugye a digis szolgáltatást csak egy közbenső elemen keresztül lehet csak igénybe venni, csakazért, mert ő a PPPoE szerint authentikálja a felhasználót, és nem route szerint. :-(

    A másik észrevételem a szolgáltatással: időről időre megszakad az általuk fix ip-nek nevezett szolgáltatás mellett is, történik ez azért mert a PPPoE loginban a router NACK/REJECT-et kap pár percig. cinkes, ha valahol épp egy életmentő beavatkozást végzek egy gépen távolból, és akkor hal be. Ilyenkor a veszteség akár egy repjegy ára is lehet... persze tudom, bérelt vonal, azt agyő... De bakker, egy normális WAN/LAN hálózaton nem ismerek PPPoE-t. Kicsit olyan ez, mint telefonvonalon ethernet packetteket küldeni V.24/FSK formátumban...:S

    Aztán az SMC7004VBR csodáról: nekem három hónapja van meg. egy fagyogatós edimax lett lecserélve erre a Barricade sorozatú csak kábeles routerre. Nos, 3 hónap után ott tartunk, hogy a LAN része erőteljes szeretettel fagy meg szinte naponta. látszólag jó csak, de a protokoll része már kuka. Viszont a ledek üzemszerűséget mutatnak rajta, szóval gép kell az ellenőrzéséhez. Most ott tartok, hogy lassan egy tűzfalas cisco switch lesz az áldozat, amit rábaxok, mert kezd elegem lenni a gané routerekből.

    Amúgy egyvalamire jó ez a net. Még jobban megdobni az amúgyis beduguló internetes forgalmat. Az emberek pedig inkább mennének ki a parkba flörtölni, haverkodni, és nem a net előt kockulni. Bahh... utópia..... :O

    [ Szerkesztve ]

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

  • bit_vector

    tag

    nos, én egy kicsit becumiztam a PPPoE -s LAN hálózatot egy routerrel. Valahogy megbíztam a Linksys routerekben. mint kiderült ezvolt a hiba. Viszont a supportjuk nagyon jó! mármint a Linksys-nek. Nos kiderült, hogy alig van SOHO kategóriában olyan routerük ami támogatja a C-s netmaszktól eltérő maszkokat. Mint azt tudjuk, a Digi LANos verziója w.x.y.z/32 -es ip-t ad. Viszont épp emiatt a C-s netmaszkkal nem fog működni! (pl. nem látja már a névszervert sem, sem pedig a default 10.0.0.1-es gw-t, ami pedig az ő default routere lenne).

    ja és mégegy dolog. A router viszot működik, mert megkapja a konfigot, csak épp nem tud érvényesülni. Bakker akkora lyuk ez a linsys firmware-ben hogy a naprendszer átférne rajta :S :(

    [ Szerkesztve ]

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

  • bit_vector

    tag

    válasz Parkerov #244 üzenetére

    Lekopogom, nagyon normális a support. Bár egy picit néha maguknak is ellentmondanak. Van tőlük igensok rosszabb. Jobb már kevesebb. De van az is. Sokszor rájöttem, hogy indok nélkül ordítottam le a fejüket (apró beálltások tucatjai. Vagy épp az SMC szutyok hibái), még akkor sem mondták hogy B+ hülye vagy, hanem próbáltak tenni valamit. Persze olykor beismerték hogy hibáztak. Bár legutóbb nem, lehet újonc volt a supportos :)

    üdv.

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

  • bit_vector

    tag

    hmm

    a 10.0.0.1 az nem a lépcsőházi switch hanem a diginet gateway lan oldali ip-je. az lépteti át az egészet az internet oldalára. Még a fix ip-s előfizetőket is. Nem véletlen használnak /32-es netmaszkot, mert így minden kérés hálózaton kívüli, a router meg szépen címzi is befelé a 10.0.0.1-et.

    az SMC routerekkel meg nem vitáznék hogy jók -e vagy rosszak. Ma vittem vissza gariba javításra, mert untam már napjában 4x újraindítani, mert állandóan kifagyott a LAN oldala. A WAN oldalról semmit nem tudni, a led látszólag villogott... akárcsak a LAN oldalán.. csak épp semmire nem válaszolt. Aztán ha olyan kedvében indítottam újra, akkor a WAN oldala nem ment. Ciki. Az eladó is morgolódott, mert nagyon sok SMC megy vissza gariba. ez cikibb... :(

    Abban a bonyolult hálózatban egyedül a WRT54G ér valamit. Edimax SMC gyk. ugyanaz. És edimax is fagyós lesz ha kiszáradnak a tápköri elkók. Egyébként a belsője kíséretiesen ugyanaz mint az SMC-nek. Nem fura ? :(((

    most ami van nálam az egy planet. Na ez sem egy linksys, de az meg csak C-s maszkot kezel. Ez még cikibb :D Feltételezem, ennek is hasonló edimax belsője lehet.. már csak a kezelőfelület és a méret alapján is. Ha lefagy, ez is kuka lesz :D

    Ha jól meggondolom, lehet fentebb vándorolok egy árkategóriával, és egy szép tűzfalas cisco-ra fogok beruházni. Márcsak a nyugalomért. És a kihagyhatatlan első osztályú supportért :)

    üdv.

    [ Szerkesztve ]

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

  • bit_vector

    tag

    válasz NakiCoTony #252 üzenetére

    ne haragudj, de ha értelmezném azt amit írtál most épp, még azt találnám mondani, hogy egy rakás sületlenség. Légyszíves fogalmazd egy kicsit át, hogy megértsem hálóztattechnikai szememmel.... :(

    [ Szerkesztve ]

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

  • bit_vector

    tag

    válasz Flashget #260 üzenetére

    lépcsőházi switch ip-t amúgyse állítunk be.. a dhcp ad vissza a PPPoE segítségével olyan konfigot, hogy egyből a gw-t támadja be a router... :)

    üdv.

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

  • bit_vector

    tag

    válasz Flashget #264 üzenetére

    eléggé helytelenül :DDD

    mert statikus PPPoE-nél természetes, hogy megadod a GW címét.
    Dinamikusnál nem kell, mert ott a PPP fogja ezt megadni a dhcp adatokkal együtt.

    Bár elsőre ha értelmezem ezt a formot akkor az IP cím az a WAN oldal ipcímét jelentené... szóval a dlink is ratyi :DDD

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

  • bit_vector

    tag

    válasz TeeJay #266 üzenetére

    ahol én lakom, abban az utcában is van. Igaz, vagy két házban :O :O viszont ahonnan most vagyok, ott nagyon zsír :)

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

Új hozzászólás Aktív témák