Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElektrikusDE

    senior tag

    válasz ElektrikusDE #95908 üzenetére

    Sziasztok!

    Főleg azoknak szól, akik DIGI-s Wi-Fi 6 képes eszközt használnak, aminek a bérleti díja: 250 Ft/hó. (vagy Romániában 3 RON/hó)

    Ez az eszköz jelenleg a TP-Link Archer AX10 (AX1500)

    Sajnos a DIGI módosított (korlátozott tudású) szoftverrel adja a routereket, amiket nem is frissíthetünk a TP-Link oldaláról!

    Emellett még van egy olyan előre konfigurált beállítása is, emiatt sűrűn tapasztalunk szakadásokat, legalábbis FiberHome HG6544C ONT használata esetén.

    A Router 1.8.0 szoftverrel érkezett ebben csak PPPoE kapcsolatra volt lehetőség.

    Viszont pár napon belül frissítették 1.8.3 jelzésű szoftverre itt már választható static IP is.

    De természetesen a PPPoE kapcsolatot kell ezen is használni.

    Mivel az előző (szintén a DIGI-tol bérelt) routeremmel nem volt szakadozás, ezzel meg igen beszéltem az ügyfélszolgálattal.

    Nem tudtak megoldással szolgálni, az ONT-tot sem voltak hajlandók lecserélni. (megjelent a kínálatban egy WIFI 6-os ONT is DE csak Új szerződések esetén van lehetőség a telepitésére igy én nem kaphatok ilyet)

    Ez a szakadás nagyon rapszodikusan jelentkezett, végül is együtt lehetett élni vele, de 2 hónap után már nagyon elegem lett belőle és újra átnéztem a router beállítási lehetőségeit.

    Ennyi volt az egész!

    Ide a DIGI 10 másodpercet állított be!

    Ami nem is lenne baj, ha bírná a DIGI hálózata! :W

    Amióta átírtam "0"-ra nem volt egy szakadás sem, pedig van terhelés rajta rendesen! :)

    Régebben is módosítottam a 10 másodpercet, növeltem egészen a maximumig de nem segített, a routert is többször visszaállítottam az sem hozott változást.

    De ez "0" csodát tett!

    El is mondtam telefonon a DIGI ügyfélszolgálatának, és kértem hogy a következő frissítésben oldják meg!

    Azt nem próbáltam ki hogy mi történik tényleges szakadáskor, így lehet hogy nem tárcsáz újra automatikusan a router, erre nem vállalok garanciát! :)

    Ui:

    Nem vagyok szakértő a hálózattokban, (sem) ezért ez biztos nem az "tökéletes" megoldás, de nekem egyelőre megfelel!

    Elnézést a hosszú hozzászólásért, a problémám is hosszú ideig állt fent!

    [ Szerkesztve ]

    “Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

Új hozzászólás Aktív témák