Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz dchard #55266 üzenetére

    Kicsit sokáig tartott míg válaszoltál, kíváncsi voltam már mikor szólsz hozzá :D

    Amúgy az oké, hogy azon megy a legtöbb forgalom, viszont nem kéne, hogy ennyi probléma legyen vele, persze ez ráfogható a modem hibás működésére is.

    "Nem egyéb, mint tipp. Annak is elég gyenge, mivel power budget még bőven van, így kérhetné a CMTS az adásszint emelést, ha szarnak ítélné meg az US-t, de nem teszi."

    Már ahol, sajnos nem minden CMTS egyforma és gyárilag nem mindegyik tesz meg magától mindent, néha fel is kell paraméterezni tudtommal, hogy mikor mit csináljon, onnantól viszont automata, persze ha rosszul tudom akkor javíts ki nyugodtan.
    Na már ha most a DIGI csak összetákolt a legolcsóbb eszközökből (ez látszik ügyfél oldalon is) a lehető legkevesebb hozzáértéssel egy hálózatot azért, hogy rövid ideig kihúzzák vele, akkor nem kell tőle olyan sok dolgot elvárni, sőt érdemes benne a legtöbb hibát keresni. Bár lehet egy cég rakta össze nekik, akik ezzel foglalkoznak mint pl. az optiwella, ez esetben tárgytalan amit írtam, mert valószínűleg rendesen meg van csinálva, de azért én még mindig a legrosszabbra gondolok.

    "Nem vélemény kérdése, pontosan annyi, benne van a belinkelt adataiban (5120 kSym/s)."

    Pont azért írtam, hogy annyi, de most na, ha már odaírom, hogy "szerintem" (bár ha már olvasás, tovább lehetne olvasni a mondatot és idézni is) akkor már beleköt valaki :)

    Egyébként inkább modem hiba, kérdéses hogy másnál nem-e fordul elő ilyen, mert akkor már nehezebb rákenni a modemre, hacsak nem mindegyik hibás pl. szoftveresen.

    Amúgy ahol esetleg hülyeséget írtam, vagy írok (pl. amit most írtam) ott köszi a korrigálást, bár megpróbálok hozzá érteni, de mivel tapasztalati lehetőség már nem nagyon van, így sajnos marad csak az elméleti, az meg olyan amilyen, nem mindenhol ugyan azt írják a témáról, még a gyártók oldalán sem, bár gondolom egyéni megoldások is közrejátszanak benne.
    Azt viszont nem értem, hogy miért nem vettem észre a kevés SNR-t a DS oldalon, mert ez azért olyan, hogy ha álomból felkeltetnek akkor is tudnom kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák