Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz HateEternal #34325 üzenetére

    a pc és a router közötti UTP kábelt cseréld ki minőségire, ill. ha van krimpelő fogód, akkor nyomj rá az RJ45 végekre, hátha csak annyi a gondja, hogy nem jól érintkezik néha

    a TP-Link routered lehet, hogy érzékenyebb az UTP kábelre, mint a másik routered, ezért jön elő vele a gond

    ezen felül az eszközkezelőben a hálókártya spec. beállításánál megadhatod, hogy ne auto-negotiation legyen a link, hanem 1 Gbit full duplex vagy 100 Mbit full duplex, ezzel még próbálkozhatsz, de ebben az esetben ha a kábel nem bírja a tempót, akkor egyáltalán nem lesz linked, ha se a 100Mbit, se a Gbit nem stabil a kábeleden

    ha auto-nego-n hagyod, akkor meg a router és a hálókártya "megbeszéli" egymással, hogy melyik a max. sebesség, amire állhat a kapcsolat, de ebbe beleszól ugye a kábel is, ezért lehet az, hogy csak 10Mbit-re áll, mert nem tud jobbra a kábel miatt

    egyébként ha minden rendben van hardverileg (router, kábel és hálókártya), akkor célszerű auto-nego-n hagyni

    fejlemény: engem hívott a DIGI most pár perce és az én sejtésem jött be, miszerint hibás volt a lépcsőházi switch, néha átállította a linkeket 10Mbit-re, 2 napja, mióta cserélték a lépcsőházi switch-et, atomstabil a netem :K csak sikerült átverni valahogy rajtuk az eszközcserét

Új hozzászólás Aktív témák