Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ksix

    tag

    válasz zsolt501 #20435 üzenetére

    Nem, csak ismerem, nekem gen7 van. A Xeon proci pont hogy sok, felesleges, hacsak nem alkalmazásszervernek akarod használni.
    Én csak az SSD kapcsán jeleztem, hogy ezzel a konfiggal maximum fél sebességen fog működni az SSD-d, amiatt, hogy csak az 1-2-es csatlakozója sata3-as, a 3-4-es, és a DVD hely, ahová gondolom te is tervezed rakni az SSD-t, az csak sata2-es. Ami már erősen megfelezi egy mai átlagos SSD sebességét is, az 5-600MB/s helyett fog tudni kb. 250 MB/s-t. Úgyhogy egyik lehetőség, hogy az 1-es helyre kell rakni az SSD-t, de akkor már csak 3 vinyó fér mellé rendesen, a negyediket fixen be kell építeni a DVD helyére, ami viszont azt hiszem külön vezérlő, így már nem lehet hardveresen összeRAIDelni a többivel. A másik lehetőség, hogy kell egy külön sata3-as PCIe kártya az SSD-nek.
    A RAID 5 szoftveres lesz ugye, mert egyébként a gen8 azt nem tudja alapból, vagy esetleg lesz benne pluszban B320i vagy más RAID vezérlő? Ráadásul gyors letöltéshez pont rossz a RAID 5, lassabb arra írni, mint közvetlenül egy vinyóra, vagy csak ennyire fontos az adatbiztonság?

Új hozzászólás Aktív témák