Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    válasz #20221952 #50404 üzenetére

    Na, éppen az az, hogy hol vannak azok a tények, számok, amik ezt alátámasztanák, mert én még ilyet sehol sem láttam...

    Kering a neten valami táblázat, amiben benne van sok szolgáltató, benne a csatornák, a felbontás, meg a bitráta.
    Plusz egyszerű hsz-okból - akár más topikból is - ki lehet szűrni, hogy pl az m4 sport itt mennyivel megy és mennyivel mondjuk xy cégnél. Vagy amikor szolgáltatót vált a user, akkor ő leírja, hogy itt mennyivel szebb a digisport, mint mondjuk a másiknál. És ez általában nem placebo, mert a tévé, meg beállítás nem változik legtöbb esetben.

    Mihez képest? Van olyan, mint amilyen a feladáskor?

    Én ebbe nem látok bele, de többen írták már, hogy csomó csatorna pont annyival jön, mint amennyivel feladják.
    És ezek közül sok a hd.
    Az m2hd pont nem ilyen, mert az 1440x1080i, kizárt, hogy ez lenne a forrás, szerintem műholdon fullhd.

    Pont az ilyen gondolkodás miatt van az, hogy semmilyen haladás nincs, csak kullogás és az is jól lemaradva...

    Tény, hogy internetben erősebbek vagyunk (Mo), mint tévében.

    De, mivel ez egy szolgáltatás, amitől nem függ az életem, hát le van sz*rva. :W

    Én továbbra is azt mondom, hogy nálad nem kerek az alma.
    Nincs olyan hd adó diginél, ami "mosott, életlen, pixeles" vagy nem is tudom, hogy írtad...lenne.

    Most így fejből az m2hd és az epic drama hd ami jóval gyengébb bitrátával jön, mint a többi, de ezek sem csúnyák, csak maximum többször "esnek el", ha olyan a műsor (gyors mozgás, vízesés, stb)
    A többi 8000 kbps fölött megy, 12-13.000 kbps a legjobb, ha jól tudom.
    Aztán ha jól láttam ezek statikus bitráták, tehát akkor is 12.000 ha állófoci van, meg akkor is, ha konfettik hullanak az égből ezerszámra. Legalábbis készülék szerint.
    Jobb lenne a VBR, de az szerintem már újrakódolást jelentene. Talán ez is bizonyítja, hogy nincs átkódolás a részükről. Sok külföldi tévés műsornál láttam már VBR-t, ott valószínűleg úgy mehet, hogy a forrás nagyon magas, akár 30mbit/s is lehet és pár sec késéssel a szolgáltató lekódolja kisebbre, mondjuk 10.000-re, mivel már tudja, hogy mikor van szükség megtartani a magasabb bitrátát és mikor lehet visszább venni (így készülnek a dvdripek, blu-ray ripek, de ezt hagyjuk is)

Új hozzászólás Aktív témák