Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geryson

    addikt

    válasz philoxenia #1127 üzenetére

    Hát ez így nekem egyenlőre egy eléggé Velvetes cikknek tűnik. Kifogyott az inzulin adagolója? Igen, ilyen történhet, de ezt jelzi előre a gép. Felment 20-ra a cukra? És? Ebbe így kapásból nem halsz bele. Számtalanszor hallani, olvasni arról, hogy akkor tudják meg a betegek, hogy cukorbetegek lettek, amikor 20-30-40 a cukrok és bekómálnak. Szövődményes cucc viszont sajnos lehet, ezt a cikkből nem tudjuk meg. :( Végül: Nem engedték meg, hogy ott legyen vele a férje? Hát nincs az az Isten, amitől én otthagytam volna a Páromat...

    Más: egy kicsit mesélek az inzulinpumpáról, hiszen lassan fél éve használom (szerencsére én a folyamatos glükózmonitorral együtt). Tömören: iszonyatosan jó dolog! Azt persze meg kell szokni, hogy rajtad van folyamatosan egy csatlakozó, de sokkal szabadabb élsz a másik oldalon. Tudsz pl. csökkenteni bázist ha tudod, hogy fizikai dolgot fogsz csinálni. Eleve sokkal, de sokkal kevesebb inzulint adok be, mert a gép x (azt hiszem 3) percenként ad egy nagyon pici löketet. Ez napi szinten úgy néz ki, hogy a 60 egység helyett beadok 40 körül. Mivel nálam van a cucc, soha nem felejtek el beadni inzulint (ezt a pen-nel rendszeresen eljátszottam). Én imádom, tényleg nagyon jó dolog.

    A másik a cukorszintmérő. Hát ez maga a csoda, ez lenne a csúcs, ha mindenki elérhetné (sajnos ez rohadt drága). Fél éve nem hippóztam be, mert figyelmeztet ha esik (a futás miatt nekem sokat-sokat esik). Ha magas, akkor 2-4 órán belül korrigálom, mert megint csak figyelmeztet. Beszéltetek itt a cukorszintekről, nekem az alapszabályaim a következőek (nem mondom, hogy ez a tuti, de én így csinálom): reggel 5 körül, ha eszem, akkor akármennyi de 2-3 óra múlva 8 alatt (ezt mondjuk doki mondta nekem, hogy 8-nál több ne legyen). A gép 11-nél riaszt, de ekkor sem pánikolok be, mert több fehér kenyér vagy az édesebb (ésszel édesebb) dolgok (pl. 2 joghurt, tejberízs, kis csoki) fellöki 11 fölé, de vissza is megy ha megfelelően szúrtam hozzá. Azt sajnos elérni nem tudom, hogy soha ne legyen 11 fölött, ezt képtelenség nálam. Anno azt hittem, hogy nincs ilyen (én anno is sokat mértem, napi 2-3 alkalommal), de mivel a gép valami 5 percenként mér, így őt nem lehet átverni. Az a baromi jó ugye a gépben, hogy folyamatosan figyelmeztet, csekkol, látod a ki-beugrásokat. Valamikor nagyon szép a görbém napokig, valamikor meg nem.

    Pont holnap megyek dokihoz, mesélek majd, hogy mit mond pl. a labor, a szemészet.

    [ Szerkesztve ]

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Új hozzászólás Aktív témák