Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hatii

    tag

    Sziasztok!

    Egy másik topikban nem igazán kaptam választ, úgyhogy megpróbálom itt is. Régi dell laptopom megadta magát, így egy újat kellene néznem. Visszaolvasva láttam,hogy pl Latitude ajánlott, de azok már árban magasak, így a vostrok felé nézelődtem (nagyon plafon a 200k). (illetve még asusokat is, de bár nem feltétlenül rossz dolog, az, hogy 1 slot van memóriának annyira nem jön be).
    Dell Vostrot 3559 -et (15 3000) néztem ki: i5-6200U procival, integrált HD Graphics 520 videókártyával. Egyedül a hdmi hiányzik, de eddig is tudtam nélküle élni, egyelőre nagy szükség nincs rá, jelenleg csak előny.
    Többnyire egyetemre kellene, vagyis programozásra (és szimulációra), tervezésre, netezésre, illetve sorozatokat is ezen néznék. Nem igazán találtam róla tesztet, véleményt, hátha itt tudtok segíteni. Leírás alapján nekem jónak tűnik, bár most hogy egyre jobban próbálom beleásni magamat, rájövök mennyire nem értek hozzá, szóval inkább vélemények, esetleg tapasztalatok érdekelnének.
    Érdekelne még, hogy ez pl hdd-s, de lehet-e bővíteni ssd-vel? Illetve ezt általánosságban miből lehet tudni egy laptopnál?

    És egy dolog még: tudnátok olyan oldalt mondani, ahol le van írva, hogy melyik laptop mikor jelent meg? Előzőt úgy vettem évekkel ezelőtt, hogy valószínűleg már kifutó termék volt, ezt az újnál el szeretném kerülni.

    Köszönöm előre is

  • Hatii

    tag

    válasz Máté94 #54839 üzenetére

    (#54840) haxxika
    (#54841) somasz
    Köszi a válaszokat.
    Latitude sokba kerül, használtakra majd ránézek, de mindenből inkább az újat szeretem.
    A precisiont lehet nekem találták ki, de a külső nem jön be. Nem kell nagyon dizájnos, de azért egy-két modernebb vonása legyen.
    HP-re még nem is gondoltam, ismerősök sem említették meg, most viszont szétnéztem ott is. Jól gondolom, hogy 440 és 450 között alapvetően a kijelző méret a különbség? Mert akkor a 450 (15,6") jobb lenne. Azonban nagyobb kijelző felbontás (1366x768 helyett a 1920x1080) nekem felesleges lenne, nem? Csak jobban hajtja a gépet, de programoknál nem venném észre a különbséget. Illetve egy utolsó: korábbi processzorom egy i5 460M volt. Elég régi, ennél némelyik mai i3-as is jobb? Bár hosszabb távra tervezek, de ha új proci több, mint hozza a régi szintjét, már jó. Ez alapján érdemes azokat is nézni, amiben i3 van?

  • Hatii

    tag

    válasz somasz #54850 üzenetére

    (#45851) Máté94
    Ezért kérdeztem inkább rá.
    Igen, értem, nekem is jobb lenne a kisebb méret a hordozhatóság szempontjából, de amit használnom kell programot, az szimuláció esetén 2 monitort igényelne a normális átláthatósághoz, így laptopnál szükséges a nagyobb, ha nem otthon vagyok (otthon kötök rá még egy megjelenítőt).
    Innen már boldugolok szerintem. :)

    (Köszi az összehasonlítót, amit én találtam, abból hiányzott néhány processzor.)

Új hozzászólás Aktív témák