Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r0b1

    tag

    Sziasztok!

    Édesapám vidéken felejtette a Latitude 5480-as notebookjának a töltőjét és csak akkor menne vissza érte, ha nincs más megoldás. Sajnos eredeti töltőt Debrecenben nem találtunk sehol, csak rendelésre, az meg a hosszú hétvége miatt már csak későn érne ide.
    A kérdés, hogy érdemes kipróbálni a Media Markt-ban kapható univerzális töltőket, hátha működik, vagy ezek kárt is okozhatnak a gépben? Amennyiben károsodás lenne a vége, úgy elugrana a saját töltőjéért. Ha érdemes, akkor a vásárlásnál az alábbiakon kívül van még valami fontos: a feszültségszint stimmeljen, ezt bizonyos modellek állítólag automatikusan állítják, továbbá hogy a teljesítmény nagyobb vagy egyenlő legyen a gyári töltőjével?

    Köszi és üdv!

  • r0b1

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég vettem egy Latitude 7490-es notit és azt tapasztalom, hogy amikor be van kapcsolva a pointstick, akkor az egérkurzor néha véletlenszerűen ugrik egyet. Külföldi fórumokon más Dell (nem 7490) gépekkel is volt hasonló eset, de konkrét választ nem találtam. A BIOS-ból a diagnosztikák lefuttattam, nem talált semmit, legfrissebb Dell Touchpad driver van fent és Win 10.
    Gondoltam megkérdezem, itt mielőtt felveszem a szervízzel a kapcsolatot, ha más is tapasztalt ilyet és talált rá valami megoldást.

    Köszi!

  • r0b1

    tag

    Sziasztok,
    Egy Dell Latitude 7490-es gépet használok és az egyik kérdésem, hogy Win 10 alatt be lehet-e állítani, hogy a TrackPointhoz tartozó középső gomb görgetésre és böngészőbeli "megnyitás új lapon" funkcióként is működjön egyszerre?
    A másik, az egér beállításoknál be lehet állítani, hogy egy görgetésre hány sort váltson, itt a Trackpointnak az alap 3 sok, mert ilyenkor rögtön a lap aljára ugrik, az egyel megfelelő, viszont akkor meg a külső egeren kell rengeteget tekerni, van erre mód, hogy ez különválasztható legyen?
    Nemrég volt a kezemben egy Latitude 5480-as gép, amin Ubuntu volt és ott nagyon jól működött a Trackpoint, így én is gondolkozom rajta, hogy kipróbálom az Ubuntut, de még nincs sok tapasztalatom a Linuxal, így érdeklődnék, hogy ott milyen a driverezettsége ennek a modellnek (Dell support oldalán összesen 3 drivert találtam)? Kérdésem, hogy ilyen funkciók mint például, ha az akku feltöltődött, akkor nem tölti tovább hálózatról (Win alatt ehhez driver kellett), ott is könnyen elérhetőek?
    Köszi és üdv,
    Robi

  • r0b1

    tag

    Sziasztok!
    Egy Angliából behozott, itt az aprón vett Latitude 7490-es gépnek a garanciáját szeretném érvényesíteni, de ahogy a garanciás oldalon kiválasztom a keresse meg a legközelebbi partnert, akkor a service tag beírása után csak az angliai oldalra irányít át, és sehogy sem sikerül rábírnom, hogy kidobjon egy itthoni szervizet ahova vihetném (de lehet csak én bénázok). Ehhez először honosítanom kellene vagy meg tudja valaki mondani, hogy Budapesten hová vihetem garanciáztatni a gépet?
    Köszi és üdv,
    Robi

Új hozzászólás Aktív témák