Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • garga01

    senior tag

    Sziasztok!

    Dell Studio 1537-es típusú gépem van, szinte tökéletesen működik. De az akkuja kezd gyengülni, a batterybar szerint 60%-ban elhasználódott (kb.1:15-t bír, eredetileg kb 3 órát bírt)
    A kérdésem hol, és milyen akkut érdemes venni hozzá? Olyat, ami most van benne (5200mWh) sehol nem találtam :(

    A másik kérdésem, hogy a wifi csak b/g-t tud, és szeretnék bele n-es kártyát,csak nem tudom honnan lehetne beszerezni. Néztem sok webshopot, de a legtöbb helyen egy fajta tp-linkes kártya van, ami nem jó bele mert elvileg "half mini wlan" kell bele.
    Válaszotokat előre is köszönöm,üdvözlettel:
    Garga

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

  • garga01

    senior tag

    Sziasztok!

    Dell Studio 1537-es laptopba lehet világító billentyűzetet utólag rakni, hogy működjön?

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

  • garga01

    senior tag

    Sziasztok!

    Új akkut szeretnék venni a Studio 1537-es laptopomba. A gyári akkuja WU946 (56Wh, 11,1V) típusú, ugyan ilyet szeretnék elsősorban, eredetit, vagy olyan utángyártottat, ami tuti jó minűségű és működni fog. Mit és/vagy hol érdemes venni? Eredetit nem is nagyon találtam, talán egy webshopban, utángyárott meg van regeteg, széles ártartomnyban, csak nem tudom mit merjek venni.

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

  • garga01

    senior tag

    Sziasztok!
    Remélem tud valaki segíteni, ott tartok h feladom amit "szeretnék" :D
    A lényeg, vettem nemrég használtan egy Dell G3 3590-es laptopot (közi baráttól, 1,5 éves munka gépe volt).
    A gép hibátlanul megy, viszont szeretném kihasználni az USB-C és dokkoló adta lehetőségeket.
    Kb. fél éve vettem egy új Lenovo ThinkPad 40AY dokkolót a céges gépemhez, hogy tudjak 2 külső monitoron dolgozni (a cégben bent is kb. ugyanez a dokkoló van).
    A Dell gép is működik majdnem hibátlanul a dokkolóval, viszont a LAN sehogy se akar működni. "Látja" a hálózatot, azonosítja de nincs internet. (Ugyanezzel dokkolóval céges gép szépen megy). (A dokkolóba 2 db monitor, billentyűzet, egér, LAN kábel és egy webcam(mikrofonja miatt) van dugva.) Amit próbáltam: Dokkoló firmware-t lefrissítettem a legújabbra, lan kábelt kicseréltem. Dell gépen eszköz teljes letörlése, telepítése. Realtek oldaláról drivert felraktam, Lenovo oldalálról direkt a dokkoló LAN drivert felraktam. Kínomban a céges gépről double driver-el leszedtem ami azon van és műxik, majd a Dell-re próbáltam telepíteni, semmi siker, sőt nem is tudta feltelepíteni a drivert hozzá, de semmi konkrét hibát nem adott az eszközkezelő. Van esteleg valakinek tippje mi lehet a gond? Vagy szimplán nem kompatibilis a 2 hardver és kész?
    A Dell-re kb. 1 hónapja raktam fel teljesen tiszta telepítéssel a Win10-et, eredeti kulccsal. (Verziószám: 10.0.19044 build 19044)
    Ja a laptopba direktbe dugva a LAN kábelt persze simán megy...
    itt látszólag "jó":

    de azt mutatja "nincs internet":
    (Ha kikapcsolom a Wifit valóban semmi nem jön be, még a router admin felülete sem, de pingelni se tudom.)

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

  • garga01

    senior tag

    válasz plömplöm #72352 üzenetére

    Ehh sejtettem, hogy nem lesz megoldás, vagy legalábbis másik dokkoló, de akkor marad így, a LAN kábelt külön bedugom a gépbe...
    (A dokkolót a céges géphez vettem alapból, mivel az is ThinkPad, de a Dell géphez biztos nem veszek még1-et külön. Pont az lenne a lényeg, hogy 1 db dokkolóba van minden dugva, és csak "váltok" gépet, átdugom az usb-c kábelt... modern világ, azt mégsem kompatibilis egymással a kettő :D csak tudnám a Lenovo miért universal-nak hívja akkor a dokkolót :DD)

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

  • garga01

    senior tag

    Sziasztok
    Van egy Dell G3 3590 gépem, ehhez szeretnék dokkolót, ami meg tud hajtani 2 db FHD monitort, meg legalább van 4 USB rajta (bill,egér,webcam) és LAN csatlakozó. VGA és HDMI portok előnyben, de van itthon hdmi->vga és displayport.>vga átalakító is.
    A WD15 működne vele?

    (Most egy ThinkPad 40AY dock van, ami részben műxik vele. Ha vmivel elkezdek játszani, egy idő után úgy tesz a gép mintha lemerülne és kikapcsol. Normál használatnál viszont tökéletes. A céges laptop Lenovo, azért van ez a dokk, amúgy az lóg rajta 90%-ban... Elvileg a lenovo gépet cseréli a cég Dell-re, így duplán jól járnék így egy Dell dokkolóval.)

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Új hozzászólás Aktív témák