Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jake Sully

    csendes tag

    Üdv!

    Egy Dell XPS M1530 típusú laptop vásárlását tervezem. T8300 2.4 Ghz proci, 2 giga ram, GForce 8600MGT 256 Mb.

    Megkérdeztem ismerősöm, ő azt mondja ne vegyek ilyet, mert iszonyatosan melegednek ezen Dell laptopok. Válasszam az Apple Macbook-ot, igaz játékra alkalmatlan, de milyen jó már :) (Apple szimpatizáns erősen)

    Ez a típus mennyire melegszik, ha egy izmos kis játékot nyüstölnék rajta?

    Ismerősömnek pl egy MSI laptopja van HD2600-os karija, COD4-el játszottam, 10 percenként kikapcsolt a gépe, annyira túlmelegedett a proci.

    Az XPS-nél felléphet eme probléma?

    Jó lenne pár nyugtató vagy elrettentő válasz valakitől. Nagyon megköszönném :R

  • Jake Sully

    csendes tag

    Üdv!
    Kb másfél éve vagyok tulajdonosa egy Dell Studio 15-s notinak(CPU típusa Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5850, 2166 MHz (13 x 167), 2GB Ram ,ATI Radedeon 3450-es videókártyával)

    A problémám a következő: Az utóbbi fél évben már elviselhetetlenül hangos a gép ventilátora. Felnyitottam a fedelét, hátha a sok portól, de elég tiszta állapotban találtam.
    Everest progit lefutattam, a CPU 66- 68 fokon üzemel, GPU 30%-on.

    Aki szintén ilyen típusú laptopot használ, nála is jelentkezik a túlzott ventilátor zaj? Mit lehetne ellene tenni. OP Rendszer újratelepítés segíthet netán?
    A biosban nem találtam olyan beállítást, ahol a venti vagy CPU hőmérsékletét szabályozni lehetne.

    Illetve néha, internetalkalmazások közepette csak úgy kikapcsol magától az egész gép. Elég rendszertelenül teszi.

    Aki esetleg tudna rá megoldást, azt nagyon megköszönném. Végső megoldás szerviz :F

Új hozzászólás Aktív témák