Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sordoran

    addikt

    válasz lord.lakli #49558 üzenetére

    Jogos, szóval tételezzük fel, hogy tartja a mostani szintet (na jó, elvileg még erősödni fog dollár, de legyünk pozitívak). Tudom jól, hogy ez megjósolhatatlan lényegében, de míg külföldön olcsónak számít kategóriájában, itthon meg túlárazott, és reménykedem benne, hogy csak az újdonság varázsa miatt ilyen magas az ára.
    Kis matek, aztán valószínűleg tévedek, de hátha nem, szóval (akit nem érdekel a téma ne is olvassa tovább):
    Asus K501UX Amazonon ~730$, i7-el, 256 GB SSD és Win10. Itthon i7 alap 230ezer, tegyük fel az SSD felára 40ezer, a win10 30ezer. Összesen tehát az USA-ban 720$-os gép itthon 300ezer HUF.
    Dell 7559 256 GB SSD-vel, Win10-el ~800$. Előbbi alapján itthon lenne 329ezer, levonjuk a kötelezőket, kapunk 259ezret.
    Jelenleg ami előrendelhető Dell 7559 i5-el, SSHD (legyen 10k felár) és win10 (30k felár) 330ezer, vagyis csupaszon lenne most amit én keresek 290ezer.
    Magyarán, egy 31ezret kéne esnie az árnak, ugyanakkor feltételezhető az is, hogy a Dell amerikai márka, ezért ott nyomott áron adják (avagy Európában inkább drágábban). Vagy mivel ebben már az új Skylake van, az öreg kontinensen még inkább drágábban adják amíg belendül a gyártás.
    Szép eszmefuttatás lett ez, ha már leírtam nem törlöm ki. :U De gondolom több sebből vérzik a dolog. Csak ugye külföldi tesztek kiemelik, hogy olcsó kategóriájában, míg hazai tesztben meg pont hogy drága kategóriájában.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

Új hozzászólás Aktív témák