Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Razermazer

    őstag

    válasz Dhampir #45386 üzenetére

    Huhh hát hol is kezdjem.
    Oprenszer Win7 talán a legelső és egyben a legidegesítőbb az volt(múlt idő, mivel érzésem szerint sikerült ezt is megoldani) hideg indításnál windows betöltési képernyő után kékhalál és újraindulás. Ezt eljátszotta minden 4-dik 5-dik indításnál nem újraindításnál, teljes kikapcsolt állapotból való indításnál.
    Comodora gyanakodtunk, de miután a rendszer minden sallangtól megszabadult, a probléma fennállt továbbra is. A rendszer csak dell-es drivereket tartalmazott, tartalmaz most is.
    Ez a kékhalál tippem szerint, vagy hardver, vagy driver probléma lehetett. Gyakorlatilag egy hetemet rászántam a kiderítésre, végigtesztelve mindent, amit itthoni körülmények között módomban állt.
    Végeredmény nagy pontossággal, az intel hd audio és az nvidia hd audio összeakadása. Alvó állapotból még most is az nvidia high definition audio letilva marad. Egy újabb quadro driver kellene(1000m van a gépbe, később tervbe van véve a 2000-es változat) dell oldalán nincsen, nvidia oldaláról nem merném leszedni, ki tudja mit okoz megint.
    Miután a kékhalál egyenlőre elkerült, a hang zene és film alatt csúszott, ropogott, ezt szintén kiderítettem az aida 64 okozza, ha nem fut, a hang sem ropog és nem csúszik, akad.
    Bizonyos mkv konténeres full hd videóknál, azért a kép szétcsúszik kockásodik, nem mindegyiknél ez lehet a video kódolásának betudni, de lehet az intel grafikus driver is a ludas vagy az nvidia driver szintén.
    Nálam automatikus beállításon van a grafikus vezérlő választás, ki kellene tesztelni egyenként a vezérlőket.
    Nem használok codec csomagot csak vlc-t, media player classic home cinemat hozzá ac3 filtert, matroska splittert.
    Újabb intel grafikus driver telepítése után alvó állapotból nem indul el a gép, tehát ez sem éppen ildomos. Így marad a dell oldaláról való bár régi.
    A fire pro egyébként gcn-es már?AMD FirePro M5950 Mobility Pro with 1GB GDDR5 mert ha igen időtállóbb lenne, viszont ahogy alakul ez a mantle, dx12 mizéria jobb kivárni mi lesz a vége, aztán dönteni.(időközben utánanéztem nem GCN-es, csak az M4100, M400-es tudja mint utána következő firepro kártya).

    Soldi3r: Nálam egy w700 helyett lett ez a dell , a w700-at itt áruló emberke kicsit furcsa mentalítása miatt ejtettem, de nem bántam meg. Biztos jó az a beépített kalibrátor meg a prémium kijelző, ahogy w520-nál is gondolom, de ő meg ritka mint a holló egyelőre itthon pláne színkalibrátorral. Sajna money sem lett volna rá annyi, mint amibe a dell került. Monitorom megfelelő van itthon, ha komolyabb munkára kell majd, max összekötöm a lapossal és öröm és boldogság lesz. Persze a dell-t is lehetne adobe rgb100%-os panellal rendelni, de olcsóbb rákötni egy 23-24-es asztali monitorra ami szintén adobe rgb 100%-os.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Új hozzászólás Aktív témák