Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balu77

    őstag

    válasz Rison77 #864 üzenetére

    A 380-as eredetileg max. 4GB-ot tudott, de lehet új bios-al a 8 gigát is viszi. A G41-es chipkiszélet van benne, ami elvileg 8GB-ot tud.
    Ami a ramot illeti, ez a gép csak 1066-on hajtja a ddr3-at, de az időzítésre finnyás. Azaz inkább alacsonyabb órajelű, de jobb időzítésű memória az ideálisabb. Anno mi a "nagytestvérébe", azaz a 780-asba 1333-as jobb időzítésű Kingston ramot tettünk.
    Az 1600-as HyperX szerintem ebben nem a legideálisabb.
    Ami még fontos, ezek a régi Core2-es gépek a mai új chip kiosztású ramokat nem viszik. Szóval 4GB-os modulból minimum a két oldalas és oldalaként 8 chip-es a jó. A régiek olyanok voltak, de a maiak általában már nem.
    Ha egy oldalas a ram, tuti NEM fog menni!

    A legjobb keresni inkább használtba valami régi fajta 4GB-os ramot, ami 1333-as és márkás. Nagyobb eséllyel fog menni!

    Nézegettem itt pár hirdetést itt a hardveraprón: ez jónak tűnik: [link] (azon belül is a második sorban a 2x4GB Nanya - a mellékelt képen kék színű) - úgy nézem hogy az eredeti Dell-es ram ráadásul. Legalábbis én Dell gépekben láttam ugyanezt viszont sokszor.

    update: ez a hirdetés is kiválónak tűnik, erős a gyanúm, hogy úgyszintén dell-es eredetű (írják is hogy brand gépből): [link]

    [ Szerkesztve ]

    izé

Új hozzászólás Aktív témák