Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • devil-k

    nagyúr

    válasz Real Ghoost #221 üzenetére

    A probléma ott kezdődik, hogy a legtöbb vendéglátóegység a kiszállítást "elvicceli", úgy gondolják, hogy ott nem kell ugyanolyan minőséget produkálni, mintha a vendég ott lenne személyesen. Nagyon tévednek, mivel itt még magasabb színvonalon kell az ételeket árusítaniuk, mivel 1-2 tényező igen meghatározó lehet, ami rontja az ételek élvezeti értékét. (kiszállítási idő, megfelelő tárolás, megfelelő hőmérséklet...stb.)

    Van egy jó pár ilyen hely, aminek a kiszállítása csapnivaló, de a helyben fogyasztásnál remek. Pl.: Pizza Via.

    Arról nem is beszélve, ha egy helyről rendeltél már háromszor-négyszer, aztán érdekes módon elmarad a számla/blokk (ami engem nem zavar, de azért elég bátrak), olykor a minőség is "romlani" kezd hirtelen.

    A másik probléma az adagokkal van. Szeretem a Duna Dönert (Piac utca-Miklós utca sarok), hetin szinten járok oda egyszer és mindig kebap tálat szoktam kérni. Egyszer normál adagot adnak (pont elég, nem sok, nem kevés), máskor meg akkora adagot, hogy nem bírom megenni (ez sem baj, mert elcsomagoltatom). Ilyenkor felmerül a kérdés bennem, hogy hogyan számolnak el?

    Debrecenben kevés jó vendéglátóegység van. Egy kezemen meg tudnám számolni, hova szeretek visszajárni, hol kapom ugyanazt a jó minőséget, hol kedvesek a felszolgálók. Ma már mindenki éttermet akar nyitni/vezetni (amivel nincs is semmi baj), viszont az olykor a hozzá nem értésük mély sebet vág ebben a szakmában.

    Sörpark=Vármegyeháza étterem

    Személyesen szoktam ott ebédelni, úgy abszolút rendben van. Az, hogy az éttermek is emelnek az áron, arról nem ők tehetnek, hanem a gazdasági-piaci helyzet.

    [ Szerkesztve ]

    - mozi bolondéria -

Új hozzászólás Aktív témák