Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    válasz mezis #86993 üzenetére

    Csakis olyan alvállalkozó végezheti a cserét, akinek szerződése van az E-onnal, vagy az E-on emberei.

    Nagyon figyelj oda, előtte fotózd le az órát a sértetlen blombákat is, és akkor is fotózz amikor szerelik.

    Nekem tavaly majd 600ezret akartak rám sózni a saját trehányságuk miatt!!!

    Mivel körbe klímáztattuk a lakást, és a régi alu vezeték meg a régi biztosítékok nem bírták volna ezért a lakásban levő kismegszakítókat kicseréltettem villanyszerelélővel számlásan, valamint kihúzattunk vele egy réz 10es vezetéket a külső villany óráig. Be lett adva az igény az E-onnak hogy vezeték cserém lenne, kössék rá a villanyórára, mert ezt csak ők csinálhatják. Elmentünk nyaralni, hív egy pasi, hogy a lakás előtt van, bekötötte a 10-esvezetéket a külső órára, a papírt bedobta a postaládámba.
    Oké..
    Majd ismét igénylést nyújtottam be teljesítmény növelésre, hogy a villanyóránál lévő kismegszakítót 32A-osra cseréljék ki. (mert nehogy már együtt ezt meg lehessen kérni, csakis külön lehet)
    Eltelt egy hónap, hívott egy pasi jön teljesítménynövelésre kismegszakítót cserélni. Kijönnek ketten. Kinyitja a szekrényt, nézi a műszerét nézi az órát. Felém fordul és azt mondja nem egyezik a blomba szám a műszerében levőkkel, ezért ellenőrt hív, és meggyanúsít azzal, hogy amióta ez az óra van kinn azóta lopom az áramot. Mondom mi van???? Hívom a villanyszerelőt aki a lakásban áthúzott mindent, mi a fene ez? Ő nem tudja. Akik másodjára jöttek hadháziak voltak, és mondták hogy nem túl poros az óra, fotóztak hogy tele van ujjlenyomattal, látták hogy nemrég itt valaki valamit csinált.
    Másnap reggel jött is az ellenőr meg két pasi. Nézi, fotóz, ellenőriz..mondom neki hogy kb egy hónapja lett a 10-es réz kábelre kötve az óra. Na ő ezt nem látja. előszedem az akkor a postaládába bedobott munkalapot-amit akkor itt hagytak- nézi..elkezd telefonálgatni. Kiderült hogy most már, aki E-onos ott ahol él, abban a helységben nem dolgozhat ezért másik városból küldik át szerelni őket. Akik először kinn voltak azok szolnokiak voltak, és olyan lusták, hogy a rendszerbe nem vitték fel az új blombaszámot meg hogy 10-es réz vezetéken jön a lakásba az áram. Ezután kaptam egy jegyzőkönyvet erről, és kb fél év elteltével "zárták le" az igazából nem létező ügyet, amit ők hibáztak.

    De senkinek nem kívánom ezt, amit mi akkor átéltünk. Mivel a lépcsőházban van a villanyóra bárki hozzá nyúlhatott volna, amiért természetesen az óra felelőse az ingatlan tulajdonosa vagy bérlője, minden esetben.

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

Új hozzászólás Aktív témák