Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz ACE- #3004 üzenetére

    A Simple teljesen más mint a Curve... A Simple olyan mint a Revolut, feltöltős, aminek a tartós egyenlegét fel tudod tölteni/ használni, na már most a Curve kártyának nincs tartós egyenlege!. Nyilván mozgatni kell pénzt valahova(mert a levegőben nem keringhet),amit a Curve meg is tesz, egy ideiglenes számlára, de az nem a kártyához tartozó számlaszám.
    Kaptál a Curve kártyához számlaszámot is? Nem! A Revoluthoz kapsz,meg szerintem a Simple-höz is.
    Ezzel ellentétben a Revolut és a Simple teljesen máshogy működnek. Jelenleg a Curve tudtommal egyedülálló ezzel a szolgáltatásával. Lehet hogy nem vagyok bankár, de azért a 18év bankolás alatt ragadt rám ez meg az a koszon kívül.:(((

    A rendszer ugyan úgy működik most is mint 3éve,5éve,10éve ...
    Annyi, hogy jöttek ezek az új Fintech(Curve,Revolut és társai) cégek és fel akarták találni a spanyol viaszt, amit már igazából korábban feltaláltak,de mind1 is. Annyiban változott az egész, hogy lettek új fajta szolgáltatások, ami hát jobb és olcsóbb mint a bankok nyújtanak. A Curve meg csak egy köztes szereplő lett a fizetési gépezetben azzal, hogy piacra dobott egy olyan kártyát, amihez be lehet állítani 1-2-3-4 bankkártyát majd ezt váltogatva lehet 1 kártyával fizetni(Erre a Tech2 videó bemutató a legjobb amit korábban linkeltem).
    Régen hogy is nézett ki a fizetés?!
    Lehúztad a bankkártyádat, majd a bolt bankja levonta a számládról a vásárlás összegét.
    A Curve kártya ellenben beékelődik a fizetési folyamatba:
    Lehúzod a Curve kártyát,a bolt bankja terhelési igényt ad a curve-nak, hogy vonja le az vásárlás összegét,a curve ráterheli kiválasztott bankkátyára majd továbbítja a bolt bankjának. Röviden és tömören ennyi. Ezen mi olyan bonyolult. Nem is értem.

    Nekem is voltak az évek alatt balhés dolgaim a bankokkal.
    Pl. otp-s kártyával akartam felvenni pénzt cibes atm-ből. Az atm kommunikációs hibára hivatkozva visszadobta a felvételt, de az sms meg jött hogy sikeres kp felvétel... telefonálgatás ide,telefonálgatás oda... megjártam már hasonló utat én is...

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák