Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    Régebben gondoltam én is rá, hogy a hátlapot miért nem használják ki, egy csomó alkatrész átmehetne oda az előlapról, annyival kisebb tudna lenni a deszka. De ma már inkább úgy gondolom, hogy oda a VGA-t kéne tenni, párhuzamosan a deszkával, azzal több hely lenne megspórolható. Ennek viszont akadálya lenne ha a hátlapi alkatrészek, csatlakozók elállják a helyet. Másik hátlapi tipp az SSD lett volna, de épp most kell azokra is toronyhűtést rakni (PCIE 5.0).

    Alapjairól kéne újragondolni az egész gépbővítést, lecserélni a 30-40 éves "dugjunk mindent függőlegesen a deszkába" elvet. Akkor még belefért hogy egy gépházban volt úgy 20 liter üres levegő, a mai SFF világban ez már nagyon nem jó, kéne tömöríteni, amihez más elrendezés, ehhez pedig más csatlakozók kellenének. Na ezt kéne szabványba kitalálni.

    Viszont a VGA-ra nagyon jó ötlet ráheggeszteni az áramcsatikat, sokkal jobb mint a leégős 12 VHPWR csatik. De egy kicsit közelebb is mehetnének a PCIE sávokhoz, ezzel így az alaplap méretcsökkentésének akadálya lesz, a most mutatott nagyon gyanúsan az ITX határán táncol.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #15 üzenetére

    A legjobb helyen szerintem a PCIE csati előtt lenne.

    "igen letisztult összképet mutat, amin csak egy high-end léghűtés tudna javítani"

    Vagy ha a vizes kábel egből felfele, a radi irányába távozna, nem tekeregne előtte körbe a gépházban. Ennek viszont akadálya, hogy nincs szabvány a vízhűtésre, minden házban más távolságra van a CPU blokk a radiátortól, és nem lehet minden ház-deszka kombóra külön hűtőt gyártani. Ez szerintem maradni fog így.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák