Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz Truman #1552 üzenetére

    A d64-et semmivel, az floppy image fájl. (ezért linkeltem a másikat, csak utólag láttam hogy az d64)

    A magnó fejbeállítása a fej azimuth-ot állítja (kb. hogy a fej mennyire merőleges a szalag síkjára, ez sosem tökéletes egyetlen deck-nél sem tipikusan). A felvevő deck-ednek is lesz egyfajta azimuth-ja és a C64-es magnónak is. Egymásra kell őket hangolni és a C64-en ezt egyszerűbb, ott a magnón a kazetta ablak alatt van egy kis lyuk és egy csavarhúzóval tudod állítani. Ha betöltesz egy beállító programot pl, a fenti Head Align, miközben a magnó "olvas" a szalagról egy játékot látsz a képen vonalakat. Addig kell tekergetni a csavart még egyenes vonalakat nem kapsz.

    prg vagy tap fájlt tudsz Windows-on WAV-PRG-vel wav-ra alakítani, amit utána már ki tudsz írni CD-re valami író programmal mint Audio CD-t.

    Fastload/turboload: alapból a C64 belső rutinjai borzasztó lassúak, kb. minden szalagos játék amit tap-ként töltesz le használ valami turbo-t, ami sokkal gyorsabb jelváltozást jelent a szalagon és ha nincs jól beállítva a magnó nem nagyon fogja tudni hiba nélkül betölteni őket.

    Szalagos játékoknál tipikus volt hogy előbb be kellett tölteni valami Turbo loader (pl. nekem Turbo 250 volt a szalagjaimon amit más másolt össze) és utána annak a parancsait betölteni a tényleges játékot.
    De olyan is van amikor a turbo betöltő része a játéknak és ahogy elkezded tölteni magától vált.

    Pl. az Audiotap (ez a WAVPRG oldalán letölthető) is tud úgy prg-t szalagra másolható wav-á alakítani hogy a Turbo programot automatikusan elérakja a turbó kódolt adatnak és simán a szokásos "LOAD" paranccsal tölthető lesz az egész.

    A lassú rutin amivel a fejbeállítót kellene felvenned az ezen a screenshot-on a "kernel loader". Ez mivel lassabb kevésbé is érzékeny a hibákra és jobb eséllyel töltöd be eltérő fejbeállítással.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák