Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz yodamastah #1005 üzenetére

    Hát, az Assembly-t én is kockás papíron írtam, mivel magnóra nem ismertem assemblert.

    A keretbe írni viszont sosem tanultam meg... :(

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • KROK640

    veterán

    válasz yodamastah #1005 üzenetére

    '89? Hát én akkor még csak a load"program",8 ; load"$",8 list, run hasonló parancsokat ismertem, amik a játékok futtatásához kellettek meg a kiválasztáshoz.
    94ig menteni sem tudtam pl (nem ismertem a save parancsot), így ha írtam is 1-1 programot, az kikapcsoláskor elveszett :( (néha kinyomtattam őket papírra). Save parancsot, egy suliban elkapott háttér beszélgetésből tanultam, megjegyeztem, hazajöttem, kipróbáltam és örültem. Új világot nyitott!

    Uh, viszont mikor kolis voltam pl '97-ben, akkor éjszakánként míg a többiek aludtak, vagy délután tanulószobán... volt egy külön füzetem és abba kódoltam, fejlesztettem mindenféle programot papíron, amikor hétévégén meg hazajöttem, nem győztem begépelni őket, amit egész héten a füzetbe írogattam.
    Volt pár C64-es haver ott a suliba, de az a baj, hogy a legtöbbjüknek akkortájt lett PC, és 1-2 év alatt az egyetlen C64-eses csodabogár maradtam, messze a legnagyobb tudással, de nem volt kivel megosztani az egészet :(
    1998 végén másik suliba kerültem, ahol még sok Commodore-os arc volt, de sajnos csak játszogatni tudtak, így a tudásommal megint nem sokra mentem, miközben már olyanokat csináltam. hogy saját basic kiegészítést írtam, meg több adatt mentettem egy lemezre mint 664blokk, sőt a free blockok számát is szerkesztettem, stb.
    Aztán 1999 májusában megjött a PC, és szép fokozatosan átálltam rá, 2009-ben(!) vonódott csak ki teljesen a C64 nálam (akkor el is lett pakolva), bár 2006-tól már alig-alig használtam. (A repülőgép makettozás már hamarabb kikopott 2000 vége felé; elkezdtek más dolgok érdekelni, kevesebb időm lett stb, és ezt a C64 is megsínylette. Nem tett neki jót az se h lett ADSL netem stb. egyre kevesebbet ültem C64hez).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák