Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MuZ353

    csendes tag

    bemásolom a másik topikból a hozzászólásom, itt lesz a helye:

    Sziasztok!
    {Beleolvastam a beszélgetésetekbe pár száz hozzászólást, vannak itt érdekes dolgok, bár sokszor nem értem miről beszéltek
    Engedjetek meg néhány kérdést, ha nem ide való, akkor irányítsatok a megfelelő topikba, nem vagyok errefelé ismerős, köszönöm.}
    Ha minden jól megy pár hét múlva elkezdek egy CNC-forgácsoló tanfolyamot a Munkaügyi Központon keresztül, Baján. Ismerős itt valaki? Nem sok derült ki a tanfolyamról, kíváncsi vagyok mire számíthatok. Amit tudok, hogy több, mint fél évig minden munkanap lesz oktatás, majdnem 800 órában, ennyi idő alatt szerintem meg lehet tanulni elég sok mindent, tanulunk majd programozást is.
    Kb egy hete, amióta tudom, hogy indul majd a tanfolyam, elkezdtem utánanézni mi is az a forgács, meg CNC. Netről, könyvekből, youtube-ról, munkanélküli itthonülőként volt időm és rájöttem, hogy EZ EGY NAGYON SZÉP SZAKMA! nem is értem eddig miért nem foglalkoztam vele?! Nagyjából elméletben össze is állt a fejemben miről szól ez a CNC-dolog és tetszik, naggyon tetszik.
    Egyébként gépészmérnöknek tanulok, most levelező szakon(hogy tudjak mellette dolgozni, persze nem találok semmit egy éve, 3 műszakot nem akartam a suli miatt), CAD/CAM téma nagyon érdekel, arra gondoltam, hogy hosszútávú célnak kitűzöm magamnak, hogy egyedi alkatrészeket gyártó cégnél találjak helyet, mint CNC-programozó vagy mérnök vagy valami ilyesmi, persze nagyon szivesen dolgoznék a gépen is. Szerintetek hogyan kéne végigjárni ezt az utat? Gondolom, ha meglenne a CNC-forgácsoló, azzal már találhatok valami melót. Ezzel csak eszterGÁLYÁZhatok zöldgombosként? Talán bemérhetek/korrekciózhatok néhány szerszámot? Vagy még betölthetek egy programot is? Előfordulhat, hogy írhatok is néhány egyszerűbbet? Ti hogyan kezdtétek?
    És hogyan tovább? CNC-programozó esetleg CAD/CAM informatikus? Vagy milyen képzés? Persze sok-sok tanulás és gyakorlás.
    Ti mit gondoltok erről? Mit tanácsolnátok?

    [ Szerkesztve ]

  • MuZ353

    csendes tag

    válasz aram01 #537 üzenetére

    kérdés az van :D
    milyen melókra számítasz, friss CNC-forgácsolóként?
    esetleg Te is a Munkaügyi Központon keresztül végezted, vagy ismersz valakit, aki igen? a felvételi eljárásra lennék kíváncsi, milyen kérdések voltak, mit akarnak tudni, ilyesmi....
    nagyon rá vagyok pörögve a témára, nagyon rosszul esne, ha nem kerülnék be, még a napi 3óránál is több buszozást is bevállalom.
    nektek hány órás volt az oktatás? mennyi volt a gyakorlat és mennyi programozást tanultatok? esetleg van valami anyagod, amit elkérhetek?

    lenne még, de visszafogom magam :D

  • MuZ353

    csendes tag

    válasz aram01 #590 üzenetére

    hello aram01, hello többiek!

    na, megvan a bizonyítvány? hogy állsz a munkakereséssel? csöndben, de várom a fejleményeket.
    csütörtökön derül ki, hogy fölvesznek-e a képzésre, kezdek ideges lennni.

    köszi még1x az anyagot, amit küldtél!

  • MuZ353

    csendes tag

    hali, kicsit off, de szeretném, ha tobnátok pár tippet.
    honnan tudnék forgácsolási, CNC, CAD, CAM, vagy csak általánosságban gépészeti anyagokat letölteni? persze imerem a guglit, meg jópár oldalt, de biztos van olyan, amit nem találok meg nélkületek. leginkább magyar esetleg angol nyelvű érdekel.
    megosztaná velem valaki a "házi könyvtárát", természetesen nekem is vannak anyagaim, mehetne a csere-bere.

    szeretnék valamelyik CAM-programmal ismerkedni, ti melyiket ajánljátok? solidworks-szel szoktam gyakorolni, majd, ha esetleg egyszer mást kéne használom, akkor megtanulom azt, de most elég egy is. próbálkozzak az ez alá épülő solidcam-mel vagy inkább más lenne a jobb elsőre? oktatóanyag ide is jól jönne.

    köszi, MuZ

    ja, erre sokat kerestem, de nem találtam semmit olyat, amire gondolok. konkrét alkatrészekről szeretnék letölteni műszaki rajzokat, hogy solidworks-ben tudjam gyakorolni a modellezést, nem riadok vissza a bonyolultabb daraboktól sem, inkább ülök rajta pár órát, ha egymáshoz kapcsolódó alkatrészek lennének, tehát az összeállítást is tudnám gyakorolni, az még jobb lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák