Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trigorin

    aktív tag

    válasz tdd587 #410 üzenetére

    Szerintem ennyire nincs beleégetve az AI-ba, hogy mindenkit le kell gyakni. Nyugodt körülmények között kiérezni a különböző személyiségeket az ellenfelek játékán. Gandhi egyáltalán nem hódított. Ahogy az neki meg van írva a játékban, kevés városa volt, viszonylag magas népességgel, és a kultúrára gyúrt. Megjegyzem, egy korábbi játékomban, mikor felfedeztem a másik földrészt, már vagy négy ellenséges város a birtokában volt. Ott harcosabb volt, mert a körülmények ezt diktálták.
    Napóleon bepróbálkozott egy hódító hadjárattal, nem jött össze, békét ajánlott, városokat és az összes nyersanyagát átadva nekem, majd szépen csendben alaposan összeszedte magát, és ismét hadjáratba kezdve, szisztematikusan kiirtotta a nemzetem.
    Az aztékok nem férnek a bőrükbe, megették a kontinensük, az arabok is szépen apránként kiterjesztették a hatalmuk a magukéra.
    És mint írtam, engem mindenki békén hagyott, pedig, ha nagyon akarták volna, leradírozhattak volna a térképről, kivált, ha összefognak ellenem.

    Láttam már párszor várost ostromolni a gépet, nemcsak az enyém, hanem riválisokét vagy városállamokét is. Eddig nem tűnt úgy, hogy ne jönne össze neki, ráadásul általában viszonylag gyorsan. És a legtöbb esetben bevetette az akkor éppen rendelkezésére álló ostromfegyvereket is. Nem mondom, hogy tökéletesen játszik a csatákban, de a célját gyakran eléri.

    Amikor az aztékok egyik tengerparti, kicsi városát megtámadtam, azért odajött egy halom gyalogossal meg üteggel. Az egy dolog, hogy a földnyelv végébe állva egy üteggel, megtámogatva két destroyerrel húsdarálót képeztem, de azért mindig küldött utánpótlást, és végül sikeresen visszatartotta az előrenyomulásom. Nem mondom, három városát elfoglaltam, de a szárazföld belsejébe érve már nem volt olyan egyszerű a dolgom. Lehet, ha van elég idő, alaposan meggyengítem a birodalmát, de szerintem az egy elhúzódó háború lett volna.
    A védekezést pedig úgy csinálta, hogy közben a birodalma majdnem átellenes végében, a hegyek között nehezen megközelíthető városállamot ostromolt tekintélyes mennyiségű egységgel, a terepviszonoyok miatt lassan zajló összecsapásban.

    [ Szerkesztve ]

  • trigorin

    aktív tag

    válasz tdd587 #410 üzenetére

    "Illetve azt látom, hogy így utólag a kultúrát nagyon elhanyagolva már nagyon nehéz a jó bónuszok évszázados hiányát pótolni. Világcsodát pl. egyet nem építettem, pedig ott is lettek volna jók, csak sosem volt alkalmas az időpont."

    Szerintem meg jó, hogy a kulturális győzelemre, de legalább az erős kultúrára már lényegében a kezdetektől készülni kell. Nem lehet azt csinálni, hogy a középkorig csak harcos civilizációt a modern korra irdatlan erejű kulturális fölényhez juttatjuk. A kulturális győzelem másfajta játékstílust igényel a többi lehetőséghez képest.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák