Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steelmanus

    addikt

    válasz gyiku #16017 üzenetére

    Az SSD-t alapbol AHCI modban kell hasznalni, es fel kell tenni hozza az adott SSD driveret.
    Nekem nincs SSD-m csupan egyszer egy ismerosomnek csereltem le a vincsijet SSD-re, de akkor mar eleve atallitottam a BIOS-ban a modot AHCI-re, egy telepitettem az op.rendszert.

  • InfiniteReality

    őstag

    válasz gyiku #16017 üzenetére

    SSD-nél eleve AHCI-ra kell kapcsolni a BIOS-t és úgy feltenni a Win7-t, mert különben nem biztos hogy rendesen fogja alignálni a partíciót, továbbá nem biztos hogy rendesen fog menni a TRIM (ezek hiányában pedig az SSD idő előtt fog előregedni).

    Egyébként a Win7 SP1, ha AHCI módban telepíted SSD-re, akkor:

    - Rendesen fogja alignálni a partíciót (ha a telepitővel hozod létre)
    - Használni fogja a TRIM-et, amint az alaplaphoz tartozó AHCI drivert utólag felteszed (addig a szabványos MS AHCI-val települ, de ez elég a telepitéskor neki).
    - Kikapcsolja az idle defragmentation-t (amikor épp nem nyúlsz a géphez nem fogja töredezettségmentesíteni - SSD-n amúgyis felesleg).
    - Kikapcsol bizonyos performance logolásokat (csökkenti az írást).

    Ezen kivül még érdemes az alábbiakat megtenni:
    - SWAP file-t lehetőleg áttenni másik eszközre (winchester), ott is fix méretűre állítva (annyira amennyit a beállitó ablakban ajánlottként kiír)
    - Érdemes kikapcsolni az NTFS Last Time Access-t (alapból minden létező file-hoz hozzáírja mikor nyitottad meg utoljára - akkoris ha csak olvasásra nyitod meg a file-t, vagy másolod).
    - Érdemes az egész userprofile-t áthelyezni egy winchesterre, és akkor a sok tempfile, böngésző cache stb rengeteg írási művelete nem az SSD-t terheli. Ennek legegyszerűbb módja:
    1. tegyük fel C:\Users\John a felhasználó, D a winchester, C az SSD.
    2. Kilépünk a felhasználónkkal, belépünk adminnal
    3. Létrehozunk a D meghajtón egy Users\John mappát
    4. Átmozgatjuk a C:\Users\John mappa tartalmát a D:\Users\John mappa alá (a C-ről NEM töröljük le a John mappát).
    5. nyitunk egy parancssort és beírjuk:
    mklink -j C:\Users\John D:\Users\John

    Látszólag nem történik semmi, restartoljuk a rendszert és örülünk. hogy a rengeteg szemét keletkezése nem az SSD-t terheli felesleges írási műveletekkel :)

    [ Szerkesztve ]

    http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Új hozzászólás Aktív témák