Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • InfiniteReality

    őstag

    válasz gyiku #16002 üzenetére

    A cikk jó, de csak részben fedi a valóságot. Az AHCI egy másfajta vezérlési mód a SATA eszközökhöz. Megfelelő driver és hardverelemek esetén gyorsulást okoz és nem lassulást. Legjobban ott tettenérhető a dolog, hogy a Windows gyorsabban fog bebootolni, illetve hamarabb kattinthatsz mert a dolgok a "háttérben" töltődnek úgy, hogy a nagy winchester aktivitás nem okozza azt, mintha megfagyott volna minden és nem lehet rákattintani...

    Nyilván egy ősrégi, SATA1-es HDD-nél alig-alig lesz sebességkülönbség, viszont SATA2-es winchestereknél már észrevehető lesz.

    A Win7 kétféle módon tudja az AHCI-t, saját, beépített általános driverrel, vagy az alaplap gyártó által készített meghajtóprogrammal. Ezek közül a W7 általános az, ami szinte alig hoz gyorsulást az IDE módhoz képest, míg a gyártó sajátja látványosan meglódítja a rendszert.

    http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

  • Steelmanus

    addikt

    válasz gyiku #16002 üzenetére

    Bocs' de ma sokat dolgoztam es csak most neztem be ebbe a topikba.
    (#16003) InfiniteReality tokeletesen osszefoglalta a lenyeget, igy errol mar en nem irok.
    Nekem mind a 3 vincsim NCQ-s ezert meg amikor az SP1-et beleintegraltam a W7 telepitojebe, es ujratelepitettem a rendszert, gondoltam hogy akkor mar kiprobalom az AHCI-t. Termeszetesen a W7 AHCI driveret hasznaltam csak, es nem igazan gyozott meg, igy egy kesobbi ujratelepitesnel visszaallitottam a rendszemet IDE modra.
    De regebbi hsz-et olvasva a topikban hackeeeee keltette fel a kivancsisagomat es a W7 topikban meg meg is erositettek hogy egyes vincsiknel (ott Samsung vincsi volt a delikvens) szarnyakni kezd a vincsi ha feltesszuk az AMD AHCI driveret.
    Itt pedig vegleg meggyozott (#15972) _DiEGO_ hogy probaljam ki.
    Megtettem es valoban nagyon sokat gyorsultak a vincsik, itt javitom is magamat, mert a W7 32 bites WD vincsim is sokat javult, csak kellett neki egy par ujrainditas, vagyis ha egyszerre ment a ketto es atbootoltam mar az elso alkalommal javult majd egyre gyorsabb lett az is.
    Viszont a W7 64 bit az a Hitachi-n van na az tenyleg gyorsult, nem is keveset.
    Pl amikor bebootolok es az idikator csik futasa utan az Udvozlo kepernyo csak villan egyet es mar az Asztalon is vagyok.

    (#16012) gyiku

    Nem eloszor meg IDE modban at kell allitani a Registry-ben egy erteket. itt olvashatod mikent kell.
    SATA üzemmód váltás AHCI-ra újratelepítés nélkül
    Miutan ezzel kesz vagy, ujrainditos a rendszert es egybol mar lepsz is a BIOS-ba
    hogy ott at allithasd az IDE-rol AHCI-re az uzemmodot.
    Ezutan mented a BIOS-t es inditod a rendszert, betoltodik, kiirja hogy a valtozast, es szepen megvarod hogy a W7 magatol felajanlja az ujrainditast !
    Termeszetesen elfogadod, reboot, es ezt kovetoen mar AHCI modban fog uzmelni a rendszered, de meg mindig csak az MS AHCI driveret hasznalod mert a W7 azt telepiti fel.
    Ezutan el mesz az AMD oldalara, es letoltod a AHCI for Windows 7 87.9 MB 11.11 11/15/2011 drivert es feltelepited. Ha mar van fent Catalyst, akkor csak egy opciod lesz kivalasztva mert a tobbi mar telepitve van OK, es feltelepszik, majd ker egy rebootot, hiszen lecserelte az MS AHCI-t az AMD-re.
    Az elso reboot utan mar eszreveheto a gyorsulas, de ket-harom bekapcsolas utan mar nagyon is latni a kulonbseget.
    En mar biztos hogy nem valtok vissza IDE modra, az biztos.

Új hozzászólás Aktív témák