Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • S80_f_index

    csendes tag

    válasz azigazforest #1603 üzenetére

    "Relax island nekem így elsőre is jó nagy átverésnek tűnik. Nyilvánvaló személyiségzavart tükröz. Orvosi egyetem nélkül is erre jöttem rá. Az álláshirdetés szövegét ha jól emlékszem már láttam élesben, csak a cégre nem emlékszem. Az ilyet tanítani kéne az általános iskolában. Mmint honnan ismerjük fel, ha át akarnak vágni."

    Tényleg eléggé beteg egy történet. Ettől függetlenül sajnálom azokat, akiket H.T. ügyvezető igazgató úr be tudott palizni....kettejükhöz személyesen is volt szerencsém.
    (az indexen sem volt titok, hogy az ügyben érintett biztosító alkalmazásában állok)

    Analízislap.
    Értékelendő dolog, de azért szerintem nem váltja ki a MIFID-et.
    Az általad emlegetett PSZÁF-előírás pontosan mire vonatkozik?
    Tavaly nyáron egyébként a PSZÁF körbeírta a biztosítóknak, hogy erőteljesen ajánlja részükre a MIFID bevezetését, de nem tudok róla, hogy valamelyik is megtette volna...

    Szerencsére én nem sok méltányossági ügyet intézek (mert rühellem őket :P ), de az analízis lap leginkább akkor játszik fontos szerepet, ha pl. kifejezetten hitelhez lett kötve az UL, de a hitel valamiért nem jött létre, esetleg jóval kisebb összegű hitelt kapott csak az üf. és ahhoz elegendő egy alacsonyabb éves díjú UL, stb.

    Nemrég pont egy ilyen ügyet intéztem, volt egy 750 E HUF éves díjú UL, 15M hitelhez szánták, aztán a bank kevesebbet adott, majd azt a hitelt az üf. vissza is fizette, majd a második évforduló után előállt egy visszamenőleges díjcsökkentési igénnyel, amit végül is méltányoltunk. Összeültem a kedvenc aktuárius kollégámmal és szépen kiszámolgattuk a csökkentett díjra vonatkozó költségeit, korrigáltuk a kezdeti egységeit, etc.
    Üf. és asszonkája + Bnet tanácsadója (minden cinizmus nélkül megjegyzem, hogy a hozzáértőbb kisebbséget képviselte) befáradt, én szépen elmagyaráztam nekik, mi hogy módosult, mire a drága üf közölte, hogy a bizalma megrendült a biztosítóban és akkor ő - bár tudja, hogy bukik sokat - de visszavásárolná a szerződést.
    Ja, és miért rendült meg a bizalma? Mert az ügyintézés időben elhúzódott. Igaz, bef. egység alapú korrekció volt, így őt anyagi kár nem érte, sőt tkp. jófejek voltunk vele...
    Néztem a Bnetes-t, neki is elkerekedett a szeme, szerintem kb hasonlóra gondolhatott, mint én....ha rajtam múlt volna, visszatörlöm a korrekciót, és vásárolja csak szépen vissza az eredeti paraméterekkel.... :N

    Svenska80

Aktív témák