Hirdetés

Aktív témák

  • madkill669

    csendes tag

    Sziasztok.

    Van egy 7 kamerás eurovideo rendszer, amit pckártyával használok, és szeretném nézni laptopról ha nem vagyok ott.

    Upc-s net van, dinamikus IPvel, és egy SMC router van a hálózatban. Az ip publikus, de még sem jövök rá hogyan tudnám beállítani.

    Ha valaki leírná részletesebben, hálás lennék :)

    Köszönöm
    Zoli

  • madkill669

    csendes tag

    válasz madkill669 #1 üzenetére

    Ezek szerint nem nagyon lehet megoldani :S

  • gsc73

    aktív tag

    válasz madkill669 #2 üzenetére

    Szia!

    Dehogynem lehet megoldani! Kell egy no-ip-s regsztráció, és attól kezdve el lehet felejteni az IP címet. (én évek óta használom soha semmi gondom nem volt vele).
    Következő lépés (kérdés), hogy a PC kártyád-hoz milyen SW van, tud-e broadcast-ot?
    Ha tud, be kell állítani, és kész. Ezután úgy kell hivatkozni a gépre, hogy http://neved.no-ip.org:"port száma". (vagy amit resgisztráltál). A programban kell beállítani a port számát.

    Ha nem támogatja a broadcasot, vagy valami nem megy, akkor ajánlom a "webcamXP 2008" programot. (vannak újabb verziók is (v5.x.x.x) de azokat nem mindig lehet használni PCI-s DVR kártyákhoz, amelyeknek több bemenete van) Nekem bevált, azt is régen használom (csak hobbi célra). Ehhez az kell, hogy a webcamXP tudjon kommunikálni a kártyáddal illetve a driver-rel. Az alap SW 12 csatornát (vagy 16-ot?) tud kezelni, széles beállítási lehetőségekkel.

    Üdv:g.

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

  • madkill669

    csendes tag

    válasz gsc73 #3 üzenetére

    Szia!

    Eurovideo a kártya is és az sw is.
    Dyndns-es profilt hoztam létre, mivel ezt támogatja a routerem. Beállítottam benne a nevet a jelszót is, de úgy sem. + még a következők:

    A program és a kliens is 9091es portot használ. A routerbe (SMCWBR14-G2 EU ) próbáltam "port forward" -ot állítani, oly módon, hogy ami a kamerás PC nek ki van osztva IP arra irányítottam a 80 as portot, + a 9091est is. Beállítottam továbbá, hogy a számítógép Ip-jét ne változtassa a router, és létrehoztam egy DynDns-t a dinamikus ip miatt. (habár UPC-s net és félévente van váltás) Az XP tűzfalában elsőnek engedélyeztem ezeket a portokat, majd később kikapcsoltam a tűzfalat is. A routerbe is ki van kapcsolva, de valamiért amikor kliens progival a laptopról be akarok jelentkezni, nem enged. a programjában létrehoztam egy felhasználói profilt jelszóval, amit a kliensprogramba beírva próbáltam kapcsolódni.

    Itt elakadtam. Az szerinted jelenthet gondot, hogy egy helyről kapta a pc is a netet, meg a laptop is amivel megpróbáltam elérni? (egy hálózat)

    Vagy valami még mindig blokkolja a portot?

  • gsc73

    aktív tag

    válasz madkill669 #4 üzenetére

    Hát ezt olvasva úgy gondolom hogy Te mindent megtettél. (a saját hálózat szerintem nem okozhat gondot, én szoktam "belülről" tesztelni.)
    Visszagondolva amikor kezdtem ezzel a dologgal foglalkozni (otthoni gép elérése, ftp megosztás...stb.) én is próbálkoztam a routeremben található dyndns használatával, de gondjaim voltak vele. Esetleg probáld meg a következőket:

    - no-ip regisztráció (ingyenes).Le kell tölteni egy kis progit arra a gépre, amit el akarsz érni.
    - routerben kikapcsolni a dyndns-t
    - a kérdéses portot forwardolni (ahogy eddig)

    De a fenti dolgok csak ahhoz kellenek, hogy kívülről érd el a géped.

    ELŐSZÖR azt kellene megnézni hogy a belső hálón keresztül működik-e a dolog. (mindig érdemes a kályhától indulni) Azaz van a kliens progid. (nem ismerem pontosan ezt az Eurovideot) Gondolom meg kell adni benne, hogy hova akarsz csatlakozni. Oda beírod a helyi hálón lévő gép IP címét, amiben a kártya van, és fut a szoftvere pl így: 192.168.x.y:9091 (lehet hogy nem kell a portot megadni külön) Ezután mennie kellene. Ha nem megy, akkor a kártya, pontosabban a szoftver beállításai körül kellene keresgélni, lehet van még valami beállítanadó.

    Nekem egy nagyon egyszerű Conexant chip-es 4 csatornás kártyám van, de ahozzá adott sw-vel semmit sem tudtam kezdeni, inkább a webcamXP-t használtam, amihez azért kellett spec. driver, google segített....

    [ Szerkesztve ]

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

Aktív témák