Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomi84

    aktív tag

    Gyanítom nem én vagyok az első az országban, akinek sikerült szennyezett vagy vizes benzint tankolni, hogy a spórolt összeg többszörösét költhessem utólag javításokra. Pont ettől való félelmemben, soha nem is mentem ilyen kis noname kutakhoz, de életemben először még tettem egy próbát, egy kis békés megyei kútnál, név szerint a Konder Benz nevű tragédiánál.
    Az elmúlt 3 évben majdnem minden hétvégén kétszer elmentem az egyik Kondor kút mellett, Telekgerendásnál, de tankolni eszembe se jutott. Nem is sokkal olcsóbb (köbö 5Ft mínusz a 95-ös, az átlag árhoz), de ránézésre elég korrekt kútnak tűnik. Mint megtudtam családból és ismerősök közül is már elég sokan tankoltak ott, kifejezetten komoly verdákba is (2007-es 530-as BMW, az elég érzékeny az üzemanyagra), gondoltam mégis teszek egy próbát, úgyis útba esik. Már majdnem üres volt a tank - egyébként egy 2005-ös évjáratú, 2.5literes V6-os Kia Magentis-t nyúzok - picivel több mint 50 litert tankoltam bele. Elindulok, autóm olyan 1km után, az első kanyarban lefullad. Check engine lámpa nem világít, látszólag minden oké, kocsi nem megy. Önindítózok, pöccre indul... Mondom ez így nem lesz jó, megfordulok irány Békéscsaba. Sajnos odáig már nem jutottam el, Csorvás határában leállt a gépszörny és már nem is tudtam bele életet lehelni, jött a tréler.
    Pár nap múlva hív a szerelő, hogy minden okés a géppel, csak leengedte a "keveréket", ugyanis benzin helyett olyan 1:10 arányú víz-benzin keveréket tankoltam, mai motorok ezt valahogy nem szeretik...
    Persze kissé bosszús voltam, kis utánajárás során sikerült megszerezni a főnök telefonszámát, hogy akkor lóg nekem egy elszállítás, egy motortisztítás és persze 50 liter benzin árával. Emberünk amint meghallotta, hogy mit merek mondani leoltott a sárga földig, hogy mit képzelek magamról, ilyennel zaklatom és csak hogy tudjam korábban már más is megpróbálkozott ezzel, nehogy azt higgyem, hogy ő ennek be fog dőlni. Abszolút nem érdekli, hogy mit mondott a szerviz, akkor hinné el hogy tényleg a benzinnel volt a gond, ha közvetlenül a tankolás után, mikor leállt az autóm, akkor visszamentem volna a kútra, ott előttük vettünk volna mintát a tankból és azt küldte volna ellenőrzésre Ő Pestre. Mondom mégis honnan tudtam volna biztosan, hogy a benzintől állt le az autó? Gyanítottam, de alapvetően bármi más baja is lehetett volna, pont erre való a szerviz, hogy ezt megmondja. Hát ő ezt pont leszarja (megjegyzem nem ezzel a szóhasználattal élt, de ebben a hangnemben), ő így nem is foglalkozik a dologgal, nekik jó a benzinjük. Sokat nem tudtam csinálni, jó fogyasztó békát lenyel, többet oda nem megy.
    Persze nyom nélkül nem maradt az eset, pár hétre-hónapra rá kezd villogni a check engine lámpa, irány szerviz, mi lehet a gond. Nos az is kiderült, hogy a benzin nem csak vizes volt, hanem koszos is, 6 injektorból kettőt legyilkolt. Működnek, csak a nyitási idő olyan tízszerese mint kéne. Javítani nem lehet, két injektor rendel, végülis csak megduplázta a kiadásaimat.
    Ennyi idő után már soha nem fogom bebizonyítani, hogy a Kondor Benz kútnál szar az üzemanyag, ezt már sajnos beláttam, de ezúton üzenem minden kedves autósnak, motorosnak, és egyéb robbanómotoros járművel közlekedő honfitársamnak:
    A BÉKÉS MEGYEI KONDOR BENZ KUTAT MINDENKI MESSZIRE KERÜLJE EL, NEHOGY ÚGY JÁRJATOK MINT ÉN!!!!

  • Gyufaaa

    veterán

    válasz Tomi84 #1 üzenetére

    Sajna ez egy pár felújitott benzinkútban van erre felénk is. Sajna a pénz az valóban nagy úr manapság, de nem kozkáztatok soha. Csak a "sárga kagylós" kutaknál tankolok. Itt nem ér meglepi szerencsére. :U

  • Mucika001

    újonc

    válasz Tomi84 #1 üzenetére

    Most olvastam amit írtál és sajnálom, hogy ilyesmi történt veled.Mi mindig a Kondor-Benz-nél tankolunk már lassan egy év,de még semmi baja nem volt az autónknak.Bár mi a kondorosi kúthoz járunk tankolni.Ott jó a benzin és még senkit nem hallottam, hogy panaszkodott volna.Az az igazság, hogy a kondorosiak 90%-a oda jár tankolni és nem hiszem, hogy e miatt megengedhetnék maguknak, hogy egy ilyen dolgot elkövessenek.Mert akkor eléggé romlana az üzlet.Plusz még az is, hogy a 44-es főút mellett van és az egy igen forgalmas út.Ezért útközben sokan megállnak tankolni.Ezért nem hiszem, hogy összességében igaz lenne a Kondor-Benz-re,hogy mindegyik kútnál vizezik a benzint.Pláne, hogy a benzin koszos lenne.Azt viszont teljes egészében elhiszem neked, hogy a Telekgerendási kútnál így jártál mert én nem tankolok ott és nem is tankoltam még soha.Ezért ha te ezt tapasztaltad akkor nagyon jó ha ezt megosztod másokkal is.Utólag csak annyit, hogy a Telekgerendásival ellentétben a kondorosi benzinkútnál jó a benzin!

Új hozzászólás Aktív témák