Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz MiklosSaS #151024 üzenetére

    Így látom én is. :K Akinek munkára kell (pl. nehéz dolgok szállítása) az teljesen érthető és szükségszerű, de szvsz nem is ezektől termelődik annyi CO2. Ahogy a hétvégi kirándulásoktól/nyaralástól sem. Bár a hétvégi kirándulás érdekes kérdés, nálunk van egy szép kirándulós erdős rész, hétvégente kész tüdőbaj áttekerni, mert jön a sok kirándulni vágyó, egy parkoló lesz az egész erdei út és össze is porolják/kipufogják az autóikkal az egészet, aztán meg abban sétálgatnak... :N

    #151025 stratova : Ez szerintem ilyen oda-vissza dolog. Mivel jelenleg pl. a családdal nyaralni menők többnyire saját autóval megoldja, így nincs nagyon szolgáltatás, hogy pl. bérelhess autót a nyaralásra. A tömegközlekedés ugyanez. Vélhetőleg ha többen használnák, a minőséget fejleszteni is vélhetőleg több lenne a forrás. Bár szerencsére itt Pesten azért egyre több járaton látom a kerékpár szállításának lehetőségét.

    Akítv kerékpárosként egyetértek a tapasztalataiddal, van sok út, ahol én sem szívesen tekerek, tekernék, sok a veszélyes autós, aki inkább megkockáztatja, hogy fellök, mintsem fékezzen, amíg nem biztonságos kikerülnie. :(

    Én egyébként hosszabb távokra még a tömegközlekedés + elektromos roller kombinációt tartom jó opciónak pl. munkába járni, bár gyorsan hozzáteszem, hogy nincs ilyen rollerem, csak a listámon van rajta mert nagyon praktikusnak tűnik. Bár itt is üvölt, hogy csak megfelelő infrastruktúra mellett lehetne igazán jól használni. (Nem tudom, pl. már használhatják-e jogilag a kerékpárutat, mert az lenne igazából a nekik való terep.) Illetve a bérelhető kerékpárok (vagy rollerek, akármik) is hasznosak lehetnek, ha nincsenek túlárazva, és a kedves felhasználók megtanulnák nem a járda közepén keresztbe széthajigálni őket. :K

    Illetve ha enyhülne az autós forgalom, az az alternatív megoldások használhatóságát is igen megnövelhetné, itt Budapesten én pl. nagyon nagy örömmel szoktam hétvégente a lezárt rakpartot kerékpárral használni, pillanatok alatt át lehet rajta szelni a várost pedig sokan mennek rajta. :K És mondom ezt úgy, hogy néha azért a volán mögött is megfordulok, ha feltétlen szükséges.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák