Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz Yeffy #10263 üzenetére

    Egyszer, egy messzi-messzi galaxisban... 2002-2003-ban mentem ki, Észak-olasz tulajoknál, Hamburgtól északra fagyizóban dolgoztam több magyarral. Egyrészt a pénz, másrészt a nyelv és főleg a buli miatt. Érdekelt, h milyen ott a világ, de pénzem nem volt kirándulni, kimentem dolgozni. Nem bántam meg, sok tapasztalat volt. Utána 2006-ban ismét (már Hamburgba, de zgyan az a cég), akkor már inkább a $ motivált, meg vissza akartam menni, ahogy azóta is... ez nem múlik, ha tetszik kint, akkor benne a fenekedben a rajzszög, nem tudsz itthon ülni. Csak 2007-ben megszületett a kisfiam (jó volt a hazatérő buli ;] :DDD ), szal. maradtam.

    Jó buli, sok munka, de egyszerűen van egy hihetetlen biztonság érzet is az albérlet után. Reggel felkelsz, adják a kaját, dolgozol, adják az ebédet, dolgozol, kapod a vacsit, szabad vagy. Este fürcsi, alvás, és ez így megy, néhyány szabadnappal. Cserébe nem jönnek a számlák, mosnak főznek rád, van hol aludni... És mikor elmész, adnak egy vajling pénzt is! ;] OK, azért a napi 10-13 óra kemény, meg ha jó az idő, akkor nincs szabadnap. Ha sz@r az idő és nincs vendég, akkor jó. Persze csak annak, aki szabin van, mert ha nincs vendég, akkor halál unalmas ott állni, törölgetni. A pörgést jobban szerettem.

    Lehetett inni is, fagyit zabálni enni is, nem baszogattak, ha a munkád végezted, akkor a kutya nem szólt hozzád! NAh, ezt kellene pár nagyokosnak megtanulni itthon, mert itt a "megnézem mit csinál és leb*szom" jelenti azt, h főnök vagy. Ha meg bulizni mentünk a kisfőnökkel, akkor csak 2 dologról tudták megmondani, h ő a góré: a ruhája többe került, mint pár afrikai ország egész éves GDP-je, illetve ált. mindent ő fizetett. Egy hibáját tudok mondani, nem állt ki értünk a nagyfőnökkel szemben. Én sem tettem volna, mert az apósa is volt egyben. Az öreglány piszkálódott, nem is az öreg, de azt is elviseltük, szerettek utazni, akor meg nem volt gond... Ehh. Na meg a végtelen éjjeli italozások, a sok ismeretség, érdekes emberek, tornádó Hamburgban, Geesthacht atomerőmű mellett nem sokkal élni buli volt. Rengeteg csaj, a szépek kelet EU-ból, és hát St. Pauli, Reeperbahn ugyebár... Ejj. Amikor a néger beinvitáló ordibálta magyarul: "akarszte néger p***cit ba**ni!!!" ehh, magyar a kollégája, alapokat szépen megtanulta. Szerencsére ott ez sem ciki, ahogy az is természetes, h a lányok a sexshopban turkálnak a cuccok között, mi meg kint pirultunk... :B

    Aki teheti, az lóduljon kifelé. Nem kell törődni a pofázókkal, h ez hazaárulás, meg ilyesmi. Megnyugodhat mindenki, az itthon, vezető pozícióban "tengődő" hazaárulók sokkal többet ártanak. Mi sokan hazahoztuk és itt áfát fizetve költöttük el a pénzt, hogy tudjanak stadiont építeni. Mert az qrvára kell. Ennyi röviden. Fagyit készítettem délelőtt, segítettem a főnöknek a weboldalát hegeszteni, ilyesmi. Délután meg első évben pincérkedtem, de az nehéz, sokat kell menni. Inkább pultos lettem: fagyikelyhek, koktélok (persze csak egyszerűbbeket csináltam), stb... ami kell. Egyéb kérdés? :U

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák