Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aquark

    tag

    LOGOUT blog

    BÚÉK!!

    SEBESSÉG PROBLÉMA
    Adott egy kb. 2012-es Dell Latitude E5530 non-vPro noti (Intel Core i3-3110M, 2,4GHz (2c/4t), 1x4GB DDR3-1600MHz RAM, single mód), 320GB-os, SATA2-es, 7200 -as fordulatszámú HDD-vel, legális 64 bites Win 10 pró-val telepítve.
    Van mellette egy 2007-es HP Compaq nx6325 noti, AMD Turion 64 X2 TL-52, 2x1,6GHz-es, (2c/2t), + 2x0,5GB DDR2 RAM, ha jól emlékszem, de lehet ebben is singlében van (1x1GB), 80GB-os 5400 as fordulatú merevlemez, AntiX 19.4-es 32-bites oprendszerrel.
    A problémám, hogy a Dell gép baromi lassú, és nem tudom, miért. Talán mert nem duálban van benne a RAM? Proci nem throttingol, a HDD 7200-as, asztali gépemben is 7200-as lemez van, 64 bites W10-el, SSD egyikben sincs, és az asztali gép fele annyi idő alatt feláll. A röhej, hogy még a 15 éves Compaq is jóval gyorsabban feláll, igaz kis étvágyú Linuxal, mint a Dell. Mindkét gép 95%-ban netezésre van használva, de a kis Turion már közepes felbontásban is megszenved a Youtube videókkal, 480-ban viszont egész jó. Sima netezésre is jól használható.
    Nézegettem a led-eket, a wincsié állandóan ég, villog, lehet berakok majd egy SSD-t, de egyelőre csak bekapcsoláskor zavaró a dolog. A HDD SSD-re cserélése mellett mit kéne letesztelni/megnézni még, mitől lehet ilyen lassú?

    -Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • aquark

    tag

    LOGOUT blog

    válasz Tim82 #46805 üzenetére

    Köszi!

    Sentinellel mindenképp ránézek, lehet gond a HDD-vel, mert elszállt a hang, újra kellett raknom a chipset drivert, abban van a hangdriver is, és ez is utalhat lassan elszálló lemezre. (AIDA OK-ot ír a SMART-ra) "Háttérművelet" nem hinném, hogy menne, én telepítettem a rendszert, és feladatkezelőben sincs semmi gyanús. SSD-ben gondolkodom, rokoné a gép, neki egy 80GB-os s elég lenne, nem ért hozzá, nem is tárol semmit, csak a netezés.

    Kicsit félek as SSD-től, mert azt olvastam, ha régi a gép, és nincs felkészítve a BIOS-a SSD-re, akkor nem szabad felrakni a chipsetdrivert, hogy a Win ne javítgassa állandóan a meghajtót, viszont itt a chipsetdriverben van minden, sok dolog hiányozna.

Új hozzászólás Aktív témák