Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • surgyi

    senior tag

    válasz Dell XPS #2445 üzenetére

    Nos, tegnap este miután lemerült a gép, ráraktam töltőre. Ma reggel miután felállt a win7, rögtön kikapcsoltam a Wifi-t és az Aida programot is leállítottam. Csodák csodájára, már majdcsak 7 óra akku-időt jelzett ki az oprendszer. Ekkor elindítottam egy filmet, teljes képernyőn, akku 98%-ot mutatott és 6h 41p-et.
    Az 1h 42perces film után megnéztem az akku 66%-on állt és 4h 10percet jelzett rá.

    Ezek után Aida újra elindít, s pár perc után megnézve lement 2h 05percre az akku idő és 62%-ra. Nos Aida-t
    megint lelőttem, majd magára hagyva a gépet cirka 10 percre, az "elaludt". "Ébresztés után" ismét megnéztem és 5h 40percet jelzett 62%-ra.
    Kicsit tallóztam a gépen, ekkor lement 4h 43perc és 61%-ra. Majd filmet ismét indítottam és pár perc után 3h 52perc 61%.
    Ezt követően, mivel a film ablakos lejátszásban ment pár alkalommal ránéztem kíváncsiságból:

    Fimből eltel idő: Akku hátralevő idő:
    3:30p 3h 42p
    10:50p 3h 31p
    14:31p 3h 26p
    29:30p 3h 07p
    Gépet magára hagyva kb 3 órára, már kikapcsolt állapotban találtam, ami természetesen várható is volt.

    Vagyis úgy tűnik az Aida zavarhat bele az akku időbe, lényegében felezi az üzemidőt. Egyébként egy több mint 100perces DivX filmre kb 30%-os akku használat, szerintem korrekt érték!!! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák