Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    Sziasztok!

    Ha egy .fbl térképfájl nagyobb fizikai méretű egy másiknál (azonos országnál maradva, de más térképgyártó térképeit tekintve), akkor az azt is jelenti, hogy több információt is tartalmaz, azaz részletesebb a másiknál? Vagy ez nem feltétlen biztos, mert előfordulhat, hogy a kisebb fizikai méretű .fbl fájl térkép részletesebb, csak struktúrájában optimalizáltabb, ezért kisebb méretű?

    A gyakorlati kérdésem pedig az lenne ezt érintve, hogy szerintetek melyik Görögország térkép lehet a részletesebb:
    - a TeleAtlas (TomTom) 2012.06-os 120712 verziójú, 26,6 MB méretű térképe, vagy
    - a TopMap (Epsilon általi) 2012.07-es 120910 verziójú, 24,7 MB méretű térképe

    Szerintem a TopMap frissebb a verzió alapján, de az nem feltétlen jelenti azt, hogy részletesebb is. Ugyanakkor a TopMaphez 8 MB a poi (nevezetességek) fájl, míg a TeleAtlas-hoz csak kb. 6 MB (ez is két részletben, alap+prémium, tehát sztem itt duplikálódás is van). A TopMap mellett szól, hogy sztem frissebb a térkép és több a POI, a TeleAtlas mellett pedig, hogy nagyobb a fájl, és nyugat EU-ra az az ajánlott. Szóval nem tudom eldönteni, melyiket tegyem az éles iGO 8 alá (mapválasztó alkalmazásom nincs és nem is kell, meg az talán csak Primora van, ha jól tudom...).

    köszi előre is

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz gipsztigris #4341 üzenetére

    köszönöm a választ, igazából megerősítetted azt, amit én is sejtettem
    azóta én is utánanéztem és görög illetőségű az Epsilon International anyacég, tehát ez lesz a jó választás

    köszi még1szer

Új hozzászólás Aktív témák