Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz gabor_01 #7130 üzenetére

    + (#7131) wihar123:

    Megszakítottam a műveletet. Ezután bekapcsoltam a GPS-t, szépen lefrissítette a rendszerét az új verzióra. Garmin express bezár, egész laptop újra indít, GPS újra rádug és mondom megpróbálom újra a térképeket mert látszólag nem történt semmi probléma attól hogy megszakítottam a "befagyott" letöltést. Erre mit látok? Térképek letöltve, telepítésre készen! :Y Szóval, a garmin express elég bugos, egy ilyen drágább GPS-nél azért ez elég nagy probléma hogy a windows oldali szoftver random hülyeséget csinál... konkrétan letöltötte a térképeket, csak éppen a státuszt mutató állapotablak lefagyott a programban, azaz végig azt mutatta kb. 10%-nál hogy még 1 óra 17 perc van hátra, és így maradt, 3 óra múltán is. Minden esetre, így második körben sikerült a térképfrissítés kb. 15-20 perc alatt meg is volt. Ami viszont bosszantó hogy a GPS belső 8GB-ból 2 GB volt szabad, a térképfrissítések meg kb. 4,5GB, emiatt vettem a memória kártyát, mert mondom nem fér rá, de mint kiderült a művelet végén, ez fölösleges volt, mert majdnem ugyanannyi hely maradt a belső memóriáján miután frissítette a térképeket, szóval nem 4,5GB-ot rakott még mellé, hanem frissítette az adatokat. Ezt előre persze nem bírta közölni a szoftver. Így vettem fölöslegesen memória kártyát. Mind1 vissza nem viszem benne marad mert előbb utóbb úgy is kelleni fog, de picit bosszantó tud lenne.

    A memória kártyát egyébként droidos telóban leformáztam a térképfrissítés előtt, majd PC-ben is kártyaolvasóba dugva, megint alap fat32-re, majd visszaraktam a GPS-be és így fogtam neki a térképfrissítési fázisnak újra. Érdekes módon továbbra sem látja a garmin express progi a memória kártyát mint tárhelyet, csak a belsőt mutatja. Pedig sajátgépben látszik, mikor megnyitom a GPS-t, mindkettőt mutatja. A GPS sem böffentett semmit a kártyára, akár úgy rakom be hogy ki van kapcsolva, és utána kapcsolom be, akár be van kapcsolva és kiveszem visszateszem, semmit nem reagál rá, nem akarja előkészíteni a használatra. Ez normális? MicroSd előtte mint írtam le lett tesztelve, és működik is ez biztos mert gép látja telefon látja, telefon tudja formázni, gép tudja formázni.
    Ja és azt most fedeztem fel hogy a GPS szoftvere kicsit butított, mert magán a GPS-en meg sem tudod nézni a tárhely adatokat, ugyanis nincs ilyen opció. :F

    Minden esetre, úgy tűnik minden rendben van, sikerültek a frissítések.

    A tippeket köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák