Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    Most karácsonyra húgom kapott egy új Samsung GT- S5230 értőképernyős mobilt, hozzá egy 2Gigás mikró Sd kártyát.
    A telefon jól működik az egyetlen egy probléma hogy nem akar a géphez csatlakozni.
    elöször ráraktam semmi teljesen halott volt az intéző nem látja. Ezután ráraktam Cd n lévő programokat. először a New PC Studio- t majd utána az usb drivert.
    Na a probléma ezután jön, ugyanis állítólag,a programban meg kéne jelennie egy kis mobil ikonnak, de NEM jelenik. Mikor rámegyünk a programban hogy keresse meg, akkor felugrik egy párbeszédablak ahol ott van a telefonunk,kvázi felismeri , de nem hajlandó csatlakozni rá.
    A következő a hibaüzenet:" A készülék nem válaszol, mert az indítást követő inicializálás állapotában van. kérjük próbálja meg később.

    Próbáltam később :W :) kikapcsolva bekapcsolva....... de semmi.....Please Help

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Vettünk egy új érintőképernyős Samsung mobilt és nem tudjuk a géphez csatlakoztatni. Föltelepítettük a hozzátartozó programot meg az USb drivert és fel is ismeri, de nem tud hozzá csatlakozni. Valszeg a Windows lehet a lusdas vagy kéne még valmi kisebb programocska, csak nem tudom mi? Két gépen nem működik viszont, a harmadikon igen....

    Mi lehet a probléma :F: :O :O :O

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz jozsi252 #20792 üzenetére

    Tehát Mobil :Samsung GT- S5230
    Mindegyiken Xp van.

    Az egyik gép egy Laptop E machines (2 magos )Win Xp vel +SP2
    A másik gép AMD Barton 2600+ Win Xp vel Vadi új friss telepítés +Sp2
    ezeken nem megy

    A Harmadik gép amin fut az is hasonló az előbbihez kb. ugyan az (Amd Barton radeon 9600)
    És azon is Win Xp van Sp2 vel és valszeg több win frisstéssel.

    Amikor rákötöm a Samu programja érzékeli előszór a Win is mintha felismerné.(mondja hogy uj hardver stb...) Majd mikor próbálok csatlakozni rá akkor egyszerűen túl sokat gondolkodik és föladja win meg kiírja hogy nem felismerhető :W

    Valami a portokkal lehet vagy valami win frissítés kellhet neki.

    Jah természetesen mind a 4 portot megpróbáltam

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz jozsi252 #20798 üzenetére

    Na Köszi a segítséget, de a link nem jött be, pedig reménykedtem.

    AN amiket itt írtál azt nem vágom a mi mobilunk egyszerűbb: [link]

    Szal ezen nincs Kios meg hasonló hanem NPS (New PC Studio) van.
    NAh az elején egyébként miután CD ről föltelepítettem: rögtön csinált egy Update et is. Ezért nem gondoltam erre. Majd miután fönt volt a progi utána Usb Driver a CD ről. De azt nem frissítette, szal gondoltam hátha ez a gond, de nem :(
    JAh séa sorrend tuti jó mert az Usb drivert csak aprogi föltelepítése után engedte fölrakni.
    Ha viszont csak az NPS votl fönn akkor kiírta hogy bizony kell egy USB driver....

    Szal szerintem itt valami Windows hiba van......

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Adatkábel probléma:

    Van egy Sony ericcson Z600 om. igen bizony régi egy darab. NA most vannak rajta képek amiket azóta se szedtem le róla. Akármilyen szarok örülnék nekik. Így gondoltam veszek egy adatkábelt Vaterán. A gondom az nem tom jók e hozzá? Ránézésre az. De nem vagyok benne biztos.
    NA tehát a kérdés az jó-e hozzá akármelyik adatkábel?

  • TAKÍÍ

    tag

    Adva van egy új LG telefon. erre kéne beállítanom a gmail.hu fiokot, hogy elérhető legyen. Figyelem nem a gmail.com- t!
    Van róla forum is: [link] Bár a forum 10 éve nyitodott, de az első pár hozzászólás tükrözi a hangulatom. :D
    És bizony a FAQ ban is keresgéltem:

    Beérkező levelek kiszolgálója (POP3 server): mail.gmail.hu
    Felhasználónév: felhasználónév@gmail.hu (itt helyettesítse be a saját felhasználónevét)
    Jelszó: postafiókjának jelszava
    Port: 110

    Kimenő levelek kiszolgálója (SMTP server): (I)ezt az internetszolgáltatójától kapja(/I)
    Felhasználónév: az internetszolgáltatójától kapott felhasználónév
    Jelszó: az internetszolgáltatójától kapott jelszó
    Port: 25 (alapértelmezett)

    Szerintem a POP3jó, de kimenőre mit állítsak be? Milyen szolgáltató a vodafone 3G ét vagy UPC-t? Mi írjak be, hogy konfigurálni tudjam a postafiokot. Én már nagyon feladtam. :W
    Ja és az emailcím nem az enyém, anyámé és van neki .com- os is ,de ez is aktív. Nem halunk bele, ha nem működik, de hátha tudja itt valaki

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Adva van egy családi X-akta. (kezdem az ilyeneket nagyon unni)
    1) Nekem nincs Okostelefonom, sose volt android, így annyira nem vagyok hozzáértő.
    2) Anyámnak most vettünk egy LG L70 (Kit Kat)(Neki ez a második androidos telója, de kb hülye hozzá.
    3) Probléma: állítólag a telefonok magától küldözgetnek SMS eket. Állítólag anyám hívta tegnap a barátnőjét. Ő nem vette fel és két csörgés után a telefon automatikusan küldött egy üzenetet: Tárgyaláson vagyok később visszahívom" (ezt az üzenet benne van a "gyorsüzenet" listába)
    Létezik olyan, hogy a telefon magától képes ilyen "gyorsüzenetet" küldeni? Mondjuk néma állapotban vagy akárhogy?
    4) A vicc ezután jön ugyanis állítólag utána anyám is elküldte kétszer ezt az üzenetet vissza a barátnőjének. Szerite ezt a telefon magától csinálja.... :U :F :((
    5) Nincs valami rendes "manual" vagy help a KIT Kat hez? Ugyanis próbálom az üzenetekből megfejteni a dologot, de eléggé zavaros ott is amit látok....inkább le se írom majd talán egy következő üzenetbe.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Lenne egy elég alap kérdésem:

    Adva van itthon egy LG L 70 es telefon. Szüleim sokat járnak hétvégente kirándulni. Valakinél egyszer volt a mobil, ami kijelezte, hogy a GPS szerint hol merre járnak, mekkora utat tettek meg és mekkora szintkülönbséget.

    Ez milyen alkalmazás? Nekem nincs okos telefonom, de tudom van valami, alkalmazás, ami mintha bringásoknak lenne és hasonlóan működik...már nem emlékszem a nevére.

    JA persze mondhattok több alkalmazást is, ami erre alkalmas.
    Ezenfelül a Google maps nem tud ilyet?
    Másrészt mennyire terheli a telefont, mennyire kell hozzá Vas/CPU? Mert ugye ez a kis L 70 nem egy erőgép.

    Ezenfelül ezek Offline vagy Online ban működnek e? Összesen havi 100 MB 3G adatforgalom van. Szal ha kell hozzá net akkor az nem túl jó hír.
    Ha a Google tud ilyet akkor ahhoz tuti kell 3G, nem?
    Ja és itt most nem a profi túra GPS re kell gondolni....Nem fontos, hogy pontos legyen, nem kell, hogy túravonalakt mutasson. Elég csak, ha kb. kijelzi hol vannak és mekkora utat tettek meg.

  • TAKÍÍ

    tag

    Most vettünk egy Samsung Galaxy A5 2017-et. (a legújabbat)
    Na most ha telefonálunk vele messengeren keresztül, akkor akadozik a hang.
    Tehát én gép előtt vagyok belépve facre ő pedig az új mobilon messenger-ben és hanghívást indítunk és szaggatva hallja a hangom. Az alap hibalehetőségeket kizártuk:
    1) ha ő is felmegy a saját gépére és onnan hív akkor a fülhallgatója rendben nem ott a hiba. Ha telefont kihangosítja akkor is szaggat.
    2) Én mikrofonom is jó, mert mobil nélkül jól hallja a hangom.
    3) Net wifi is elég jó gyors. mert az ős régi f@s 3 éves Samuval is működött a dolog nem szaggatott.

    Most megvettük a az új telót és nem tudom mi lehet a baj. Egyébként a telefon gyors meg pöpec, csak ez a probléma van, ami szerintem szoftveres gond. Tapasztalt más is ilyet?
    Vagy nem a messengeren próbáljon hívni? Vagy valami beállítást kéne átállítani??? PLS help..

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Adva van egy androidos mobil, Vodás és van rajta mobil net, amihez most nyárra kaptunk 4 GB adatforgalmat egy hónapra. Irány a nyaralás, vidék hamarosan laptoppal.
    Úgy gondoltuk majd telefonnal rácsatlakozunk a laposra Wifi hotspottal, aztán valahogy mégse megy.

    Még sose csináltam ilyet... egyáltalán lehetséges ez? A szolgáltató engedélyezi ezt?
    Próbáltam keresgélni a témában, de a vodafone tabletra vagy notebookra ajánl külön netet, de arról semmit hogy megosztani lehet e azt? Ugyanakkor gyanús mert találtam MIFI eszközt, (router) aminek a célja hogy a mobilnetet megoszthatóvá tegye (legalábbis én úgy látom) éés ezért keményen pénzt kérnek.

    Ezek szerint nincs is lehetőségem a telefonos sim kártyához járó netem megosztására, csak ha fizetek érte?
    Vagy csak beállítás kérdése az egész?

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz somogyib #42794 üzenetére

    Samsung Galaxy J3 ééés a lapos a nehéz eset mert ott Linux Mint van és régebbi már több éves, (Acer emachines) de attól még wifi van rajta.
    Most próbáltunk két telefont egymáshoz csatlakoztatni éés annál kiírta hogy "Internetmegosztás nem működik"....

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz somogyib #42797 üzenetére

    Megoldódott. Apámé a telefon és nem kapcsolta be az adatkapcsolatot (3G) :W :o
    Tehát a két eszköz (telefon) sikeresen csatlakozott, de mivel nem volt bekapcsolva az adatforgalom, így kiírta hogy nincs net, ami nem meglepő.
    Nem tudom a laposnál mi lehet a probléma remélem ott nem ez. Sajnos most nincs itt nem tudom azon is kipróbálni, DE találtam egy videót: [link]

    Ebben megmutatják hogyan kell a Linux alatt WIFi hotspotot létrehozni, viszont nem tudom jó nyomon járunk e?
    Sose csináltam ilyet nem tudom hogy néz ki a folyamat, így nagyon lámán leírom:

    1) Aktiválom a Samu J3 -on a Wifi Hotspot-ot, bekapcsolom a 3,4 G-t
    2) Ilyen estben automatikusan látom a laposon a WIfi hálózatok között a telefont (samu J3) vagy

    3) Laptopon is kell generálni Hotspotot, hogy egymásra találjanak? Vagy a videóban az van bemutatva, ha a laposon lévő netet akarom megosztani??

    Ezenfelül állítgat még titkosítások között mint Wapa Wapa 2, meg WEP titkosítás. Itt nem lehet gond a régi laptop ugye? [link]

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Akarok venni egy Xiaomi Redmi Note 4 etj és hozzá kéne üvegfólia. Kérdés melyiket? [link]

    Ugyanis itt megint van ilyen" Arc Edge", meg Edge to Edge üvegfólia. Gondolom a kijelző enyhén ívelt és ebből adódik a probléma. Kérdésem melyiket ajánlanátok? Mi a tapasztalat?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák