Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz szlovibuki #58112 üzenetére

    Legtöbb esetben a cég áll 15nap táppánzt (tehát rendesen fizeti és azt meghaladó időt az OEP fizeti (60% -ba)
    (de ez cégfüggő asszem)

    Én 2009-töl 3 évet voltam tp.-n / baleseti tp.-n (közel) az jól fizetett ! :DDD

    L

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • Blue Eagle

    őstag

    válasz szlovibuki #58112 üzenetére

    Először is tisztázni kéne, hogy a 15 napos betegszabadság keret ki lett e merítve vagy sem. Nem mindegy ugyanis a számításnál. Ez esetben Így szól: A munkavállalót a betegszabadság tartamára a távolléti díj 70 %-a illeti meg. Ha munkavégzés esetén a munkavállaló bérpótlékra lenne jogosult, akkor a bérpótlék arányos része (70 %-a) is megilleti erre az időre. A betegszabadság naptári évenként 15 munkanap. A betegszabadság, vagy annak az adott évben fel nem használt része nem vihető át a következő évre. Ha a munkaviszony év közben kezdődik, akkor az adott évben, munkaviszonyban töltött idő arányában illeti meg a munkavállalót a betegszabadság.

    Táppénz: Táppénzre tehát csak a betegszabadság maradéktalan letelte után mehet a munkavállaló, amely időre a társadalombiztosítási szabályok szerint illeti meg táppénz a munkavállalót. Amennyiben a munkavállaló keresőképtelenségének tartama túlnyúlik a tizenöt napon, akkor a betegsége további idejére – a betegszabadság lejártát követő naptól kezdődően – már a társadalombiztosítási szabályok alapján illeti meg folyamatosan a betegállomány és az erre fizetett táppénz.

    2013. január 01.-től a táppénz számítása bonyolult, a kalkulátor a számítás leegyszerűsített változatát tartalmazza. A legfontosabb kérdés a biztosítási jogviszony megadása, majd a kereseti adatok kitöltése.

Új hozzászólás Aktív témák