Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Handemour

    csendes tag

    Sziasztok!
    Most rakok össze egy új pc-t, Asrock Extreme4 lappal, 8700k procival és Hyper 212 evo hűtővel. Két banális kérdésem lenne :)

    Miután felcsavaroztam a hűtőt, akkor vettem észre hogy valami sárgás szmötyi képződött a csavarok alatt. Nemtom, lehet hogy nagyon megszorítottam mind a 4 csavart és felgyűrte az alaplap védőbevonatát? Kicsit most parázok hogy egyáltalán elmerjem-e indítani? A régi AMD lapomon a furatoknál voltak ilyen kis fém pöttyök amik védték a lapot a csavaroktól. Nem értem itt miért nincs? Még áramkörök is futnak pont a csavarok alatt. Pár kép:
    [kép]
    [kép]
    [kép]

    A másik hülye kérdés: Ahol a gépház bekapcsoló gombját, reset gombot, stb. kell rádugni az alaplapi kis tüskékre, az nem szabványos minden alaplapon? Nekem volt egy kis kiegészítőm (2.kép) amire a gépházon kívül szépen kényelmesen rádugdostam a pineket, de úgy tűnik az most itt nem kompatibilis. Akkor egyesével dugdossam őket? Vagy csak elnézek valamit? Pár kép:
    [kép]
    [kép]
    [kép]

  • Handemour

    csendes tag

    válasz BogyóBP #61048 üzenetére

    uhh. lehet hogy volt valami műanyag cucc a csavar azon oldalán és az préselődött ki? Nincs már kedvem szétszedni, meglátjuk elindul-e :))
    @jokeph: más módon nem lehet felrakni, annyira kezdő nem vagyok. Külön alátét sem volt hozzá, megnéztem alaposan az evo útmutatóját, nem említi sehol sem.

    Még valami: ráraktam a második ventit is az evo hűtőre, viszont a lapon csak CPUFAN1 csatlakozás van + egy CPU_OPT/W_PUMP ami gondolom a vízhűtésnek van. Az úgy jó ha ezekre kötöm rá a két ventit? Vagy inkább tegyek be egy elosztót a CPUFAN-ra és arra kössem rá mind kettőt, hogy azonos fordulaton pörögjenek?

Új hozzászólás Aktív témák