Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bruticus

    csendes tag

    Sziasztok. 1 hónapja vettem egy konfigot
    Msi h61-p21, intel core i3-2100, zotac gt 240 vidikari,chieftech i-arena 500w táp

    a problémám az hogy eggyes játékok 3d-s dolgok alatt a gépből erős cirpelő hang jön, már jeleztem a bolt felé mivel garanciális mindne alaktrész hogy gond van, de a minap elbizonytalanodtam, mert egyszerüen nemtudom megítélni pontosan honnan jöna hang meik alkatrészt küldjem vissza szervizbe v cserére. Annyi biztos hoy annyival vagyok előrébb hogyha alaplapi VGA ra kapcsolok kiveszem a gt240 et és ugy futtatom azokat amikkel ciripel akkor nemcsinálja, halkan szépen megy igaz enyhén szaggat minden de halk, tehát akkor a videókártya lenne?, ha beteszem vissza akkor jelentkezik. Nem tudom hogy az alaplapból, tápból a terhelés miatt vagy a videókárytáról jön, de rohadt idegesítő. Mással nemtudom kiprobálni, nincsenek alkatrészeim. Kérlek segitsetek. köszi

  • Bruticus

    csendes tag

    válasz spista222 #227 üzenetére

    Köszönöm válaszod. A cpu-t ugy terheljem hogy bennehagyom a gt240 et?

  • Bruticus

    csendes tag

    válasz spista222 #238 üzenetére

    nos furmarkal nem jelentkezett a probléma, az általános gépzaj hallható csak, viszont mihelyt elkezdek jáccani az az egyik mmorpg vel amiben pl ha sok karaktert és vizuális dolog van hangosan elkezdi nyomatni viszont ha a kamerát elfordítom onnét ahol pl a játékban csak az egyszerü alakzatok vannak, házak fű stb vagy csak 1-2 karakter modell akkor is hallgat ha visszaforditom a akamerát ahol sok modell és fényeffekt és dolgok van akkor már kezdi is, de már telejsen elbizonytalanodtam mivel a furmark alatt nemvolt semmi de tulságosan tulhajtani se akartam volna igyis melegedett már elég jól és leállítottam. a proceszsort is leterheltem 2 prime95 el párhuzamosan igaz nem futtatam csak 10-15 percet de 100% volt a terhelés és már ki kellett volna adni magát mivel a hangra utazom, de ott is síri csönd volt.A tápsem az mert már kb belebujtam a gépbe és a pciexpressz csatoló körül jön a hang de nemtudom...

  • Bruticus

    csendes tag

    Elolvastam a hozzáoszlásotokat és ugye kb 3 napja én is hasonló problémával kérdezősködtem itt nekem és 95%ban azt modntátok nálam a a gt 240 a ludas és a vidikari ciripel, mivel alaplapi vga-ra kötve és ugyanazt futtatva nem csinálja. Most azért írnek mert ez külön cpu tápellátásért felelő dolog az alaplapon is írtátok ciripelhet.Nos ezt olvasva mivel marhára nem lehet még mindig megítélni honnan jön a ciripelő hangom, van e köze hozzá hogy ha benne van a gt 240 a gépembe akkor a CPU körüli dolgok legyenek a ludasok. Ezt azért kérdezem mert ha a vga ciripel és mivel nembiztos hogy gariztatják a ciripelést ezért választanám azt az utat hogy kibírom vele még egy kis ideig mert lesz másik kari 1-2 hónapon belül és szükségem lenne a gépre, viszont ha megveszem bele az uj vidikarit és azzal is ez csinálja az gáz.Szóval lehet e köze a ciripeléshez ? hogy a processzor körül cicereg nekem is valami, ha benne van a gt240 nagyobb terhelés esetén, gt 240 nélkül elhallgat alaplapi vga-n, kell e aggódnom hogy nem is a vga mert mint említettem hiába bújok bele a gépbe de egyszerűen nemtudom honnét jön ?!

Új hozzászólás Aktív témák