Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nertpaelg

    tag

    válasz cszn #76 üzenetére

    Nincs mit, örülök, hogy tetszik! Érdekes besorolás, de így is lehet nézni. :) Hangvétel egyébként érdekes kérdés a Lustre-nál, nagyban a hallgató és annak alaphangulata határozza meg. Személy szerint leginkább az egyik szám szövegéből kiemelt "dark serenity" kifejezéssel tudnám jellemezni. Elsőre paradoxonnak hathat e kettő szó kombinációja, de a zenét hallgatva tulajdonképp marha találó. Egyébként ez a legutóbbi album szerintem is inkább pozitív, részben talán a sample-k miatt is. Emiatt én jobban is szeretem valamivel a korábbi alkotásait, azok ridegebbek, zordabbak. Napról napra változik melyik épp a kedvenc, de legtöbbször talán a 2009-es EP, "Neath the Black Veil" címmel. Nem tudnám megmondani miért is, mert ennél a legegyszerűbb a zene úgy egészében, de valahogy mégis ez van rám leginkább hatással. Megvan kazettán (csak így lett kiadva, ebből is csak 500, úgy kellett Svédből berendelnem), az egész művelet, mondhatnám ceremónia, ami a meghallgatással jár, hát, mit is mondjak, fenomenális. Tulajdonképp értem, miért csak ilyen formátumban megy a terjesztés. :) Egyetlen hibája, hogy rövid, 8-9 perc, de ugye EP-ről beszélünk. Mindenesetre továbbhaladni nem feltétlen ezzel érdemes, hanem mondjuk a legelső albummal. "Serenity", persze, ha csak érdekel.

    Oké, ennyi Lustre hype elég mára. Még annyi, hogy ha tetszik ez, meg a Sunn O))) is (azt hittem az egész országban csak én szeretem őket :D), akkor érdemes lehetne kipróbálnod a Darkspace nevű formációt. Egészen más mint a kettő említett, de tapasztalatom szerint ezek mégis jól összeférnek. Mit is lehet róluk mondani? Darkspace a nevük. Minden album címe Dark Space. Minden szám címe Dark. Kell ennél több az embernek? :)) Azért meg vannak számozva, de egyébként tényleg így van. Stílust szokás is dark metálnak nevezni, de ez nem igazán definit megnevezés. Wall of sound egy jobb kifejezés erre, black metálból sok elem van, de még máshonnan is akad bőven. A minimalista honlapjuk is megér egy misét. Első (vagy inkább -1.) albumuk ingyen letölthető innen, de én inkább a legutolsót ajánlanám kóstolgatásra (olyan nagy különbségek persze nincsenek). Minta1, minta2, YT minőségnél jobbnak hangzik.

    Éjjel majd még lehet dobok egy ajánlást, ami meg is felel a topik irányelveinek, meg emészthetőbb is többek számára. Van is egy jó ötletem már, bár lehet többen ismerni fogjátok. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák