Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudeee

    őstag

    Sziasztok!

    Erősítő vásárlás előtt állok és a Blaupunkt márkától néztem ki két modellt.
    A GTA 4 Special és az EMA 455 között szeretnék dönteni, de nem tudom melyikkel járnék jobban. Mindegyik négycsatornás, azonos árban vannak és 1 év gari van rájuk.
    Melyiket válasszam és miért?

    Kinéztem egy szubcsövet is szintén a Blaupunkt-tól.
    A GTt 1200 SC a kiszemelt. Erről mi a véleményetek?

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • rudeee

    őstag

    válasz orbano #18181 üzenetére

    Egy régebbi Suzuki Swift 5 ajtósba szeretném a hifit.
    Elöl van a műszerfalban két kisebb hangszóró és hátul a csomagtérnél két új JBL 10 centis két utas hangszóró.
    Ezek most mind a fejegységre vannak kötve. Basszus egyáltalán nincsen (ez nem is meglepő), valamint 20-as hangerő felett már elfogy a nafta a fejegységből és torzítani kezd. A hangerő nem valami nagy ezen a szinten.
    A fejegység egy Sony DriveS CDX-GT410U (50w*4)

    Ezért szeretnék egy 4 csatornás erősítőt és egy subcsövet/subládát hogy legyen mély hang és a fejegységet megszabadítsam a hátsó két hangszóró terhelésétől.

    Zenéből: pop, rock, dance, haus ami leginkább hallgatott.
    Nagy igényeim nincsenek, csak egy elfogadható szinten szólaljon meg a rendszer.

  • rudeee

    őstag

    válasz orbano #18185 üzenetére

    Otthon 5.1-es házimoziról hallgatok zenét, vagy a Creative 2.1-es rendszeremről amit egy Audigy 2 ZS lát el jelekkel.

    Autóba igazából csak annyit szeretnék, hogy legyenek magas, közép és mély hangok. (A magas és közép jelenleg is megvan.) A mély hiányzik és a fejegység nem bírja kiszolgálni együtt az első és hátsó hangszórókat. Ebből adódik hogy a 4 csatornás erősítőre kötve a hátsó két hangszóró menne, plusz hídba a szubcső. Nagyobb hangerő lenne így elérhető és mindenképpen tisztább lenne mint a fejegységről hajtva - szerintem.
    A komponensek amit írtam elvileg belépőszintű modellnek számítanak de mégis van márkájuk.
    Azért írtam hogy hátha tud valaki véleményt mondani az összeállított cuccokról, hogy ez így jó lesz-e vagy valamit át kéne gondolnom. Mit gondolsz/mit gondoltok?

  • rudeee

    őstag

    válasz orbano #18190 üzenetére

    Úgy döntöttem, hogy elég lesz egy aktív mélysugárzó a csomagtérbe. Nem akarom szétrázni az autót és a csaomagtér sem túl nagy a Swiftben. A [Blaupunkt GTb 8 A] mellett döntöttem. Kicsi és elvileg elég jó is. Teljesítménye nekem elegendő lesz.
    A másik problémám a fejegység körül van.
    Most ugye elöl van 2 és hátul 2 hangszóró. A fejegységről megy mindegyik és 20-as hangerő fölött leszabályzott basszusnál már vikkog az előlap, 25-ös körül pedig egyenesen betorzít.
    Haveromnak a fejegységére szintén 4 hangszóró van kötve és neki lazán viszi magas hangerőnél is.
    Az én fejegységem Sony DriveS cdx-gt410u típusú.
    Mi lehet a probléma? Nem kap elég táplálást vagy kondira volna szüksége?

    Még egy dolog:
    Az első hangszórók a műszerfal alsó részébe vannak építve és még a gyáriak. Nem túl szép a hangjuk, kevés a dinamika, nincs nagyon magas hang sem. Megnézem egyik nap ki tudom-e cserélni őket valamire.
    Ebből adódóan a hátsó két sugárzó ami szépen adagolja a közép és magas tartományt, így őket kénytelen vagyok megtartani a sub mellé.

    Mit tanácsoltok a fejegységgel kapcsolatban?

    ui: Az akkumulátor új Bosch 45Ah-s. A fejegységet még nem tudtam kiszedni hogy a kábelezést megnézzem.

  • rudeee

    őstag

    válasz orbano #18241 üzenetére

    Értem, köszi a tanácsokat.
    Haveromnak egy technostar fejegysége van amiről meghajt 4 hangszórót az Opel Astrájában gond nélkül. Az övé való igaz hogy márkátlan, de sokkal újabb mint az enyém.
    A nálam lévő első hangszórókról nem tudok semmit, de a hátsók 90db feletti érzékenységűek és 4ohmosak. Hogy őszinte legyek fejegységről elég ratyi hangerőt produkál még akkor is, ha az első hangszórókat teljesen leszabályzom.
    Ezek szerint a fejegységem erősítője igen ratyi.
    Kipróbálom majd haverom technostar fejegységével hogy azzal mit csinál a rendszer.
    Ha azzal jó lesz, akkor fejegységcsere javasolt gondolom.
    Milyen fejet javasoltok 30k-ig (márka és típus ami korrekt belső erősítővel van ellátva)? Az aux és usb bemenet fontos lenne.
    Köszönöm!

  • rudeee

    őstag

    Sziasztok!
    Autórádió vásárlás előtt állok és kinéztem néhány modellt amivel szemezek, de nehezen tudok dönteni.

    - Sony CDX-GT564UI
    - [Pioneer MVH-350BT]
    - [JVC KD-X50BT]

    A Sony-t ahogy olvastam nem nagyon ajánljátok, de mégis szimpatikus számomra. Ebben van cd-s egység is.
    A Pioneer és a JVC cd-s egység nélküliek (nekem amúgy sem szükséges), de van bennük Bluetooth ami viszont hasznos lenne.
    Legjobban a Pioneer-el szemezek, de a JVC is hasonló kategória és így nehéz a döntés.
    Melyiket javasolnátok és miért?

    Másik kérdésem az lenne, hogy ezekhez a fejegységekhez van-e a kiszereléshez való speciális eszköz, mint mondjuk a Sony-nál, mert ha ki kell esetleg vennem, akkor nem szeretném szétbarmolni az egységet.
    Ami fontos lenne még, hogy azért tűrhetően szóljon, így a minőség lenne a lényeges leginkább mintsem a nagy hangerő.
    Egy Blaupunkt aktív sub lesz mellette.

Új hozzászólás Aktív témák