Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz #10726912 #990 üzenetére

    Nagyon izzadságszagú és fárasztó ez már, kettőtökön kívül valahogy mindenki a másik állásponton van.
    Attól, hogy a szoba tele van minden szarral, még nem lesz akusztikailag kezelt, akkor sem, ha az valamilyen hatással van az akusztikára. Ha egy szobában random ráöntünk pár vödör mindenszínű festéket a falakra, az a szoba még nem lesz kifestett szoba.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • niof

    addikt

    válasz #10726912 #990 üzenetére

    Szerintem itt óriási félreértések, és egymás mellett elbeszélések vannak. Az átlag zenehallgató először is belakja a szobát valahogy, az életéhez, az igényeihez igazítja annak kinézetét, bútorozottságát. Majd, mivel szeret zenét hallgatni, a minihifi tornyot, vagy számítógépes hangfalakat idővel lecseréli komolyabb berendezésekre. Forrás, erősítő, hangfalak, hogy így egyszerűsítsünk. Van, aki itt megáll, és elégedetten hallgatja amije van, de van olyan, aki tudja, hogy a rendszer többet is tudna, de ehhez a körülötte lévő élettérbe is módosításokat kell eszközölni. Nyilván legtöbben közülük sokat olvasnak a témában, és kipróbálnak ezt-azt, hogy jó e vagy nem, az mellékes. Egy részük viszont úgy dönt, hogy felkeres egy szakembert, aki kivonul, vizsgálódik, méricskél, majd felállít egy diagnózist, és tanácsot ad, hogy mit lehetne tenni. Ha megszületik a döntés, és célzottan módosítanak dolgokat a szobában - mindegy, hogy milyen módon - na innentől beszélhetünk akusztikai kezelésről.
    Amit te írsz, persze igaz, mert minden egyes bevitt tárgy módosít az akusztikán, de nem célzott, nem kezelés, hanem csak egy sima nappali kialakítása, ahol zenét is hallgatnak, minden más nappaliba való tevékenység mellett. Itt a lényeg a szándékosságon, a céltudatosságon van. A te mondandód akkor lenne maradéktalanul igaz és jogos, ha az adott helységet eleve zenehallgatásra optimalizálva kezdenék berendezni, és már a csupasz üres tégla vagy beton (vagy bármilyen) fal felhúzása előtt erre terveznék! Már a tervrajzon! Mondjuk egy építész, és egy akusztikai mérnök együtt. De lássuk be, bárhol a világon ez a fajta előkészítése egy zenehallgatásra használatos szobának, nem az átlag zenehallgató emberre jellemző, hanem egy nagyon kicsi, szűk rétegre.
    Szerintem fapaci, vagy bármelyik ilyen területen is tevékenykedő ember, szignifikánsan többször találkozik az előbbi esettel, mint az utóbbival.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • #92251648

    törölt tag

    válasz #10726912 #990 üzenetére

    Nekem (és vélhetően sokan másoknak is) teljesen mindegy, itt ki mit nevez kezeletlen szobának. Nem is értem, miért rugóztok ezen. Amikor engem megbíznak, belecsöppenek "A" (kezeletlen) állapotba, amiből el kell jutnom "B" (kezelt) állapotba és a két pont közötti utat nekem kell kitalálnom. "A" pont lehet egy belakott lakószoba, egy üres helyiség, vagy néhány vonal egy tervrajzon... számomra mindegyik kezeletlen állapot. Ha egy légteret falakkal veszünk körül, már az is egyfajta kezelés, mégpedig a durvábbak közül. Ha a kórházban egy beteget kezelnek valami kórsággal, ott sem a születéskori állapotát próbálják visszaállítani, hanem meg akarják gyógyítani. Nekem is ez a feladatom.

    Hogy nekem egy laikus fórumon mi a kötelességem, arról párszor már zajlott vita az elmúlt években. Szánalmas volt mind, így inkább ne is kezdjünk ismét bele! Nekem itt egyetlen kötelességem van, betartani a fórum szolgáltatója által előírt szabályzatot.

    Engedjétek már el ezt az akusztikai fogalomzavart!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák