Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz warning19 #9924 üzenetére

    Amíg egyben van a felület, addig príma dolog, de ha megrepedt, akkor megbolondulás kijavítani. És előbb utóbb meg fog repedni - ellentétben a lazúrral, ami nem ad rideg felületet. El lehet a lazúrt is cseszni, ha nincs jól alapozva, portalanítva. De még ha el is van cseszve, könnyű és egyszerű kijavítani. Fontos, hogy amikor kezd a lazúr elhasználódni, akkor új réteget kapjon.

    Príma lakk a milesi, szerintem a lakkok királya. De mégiscsak lakk. A fa mozog, a lakk öregszik, és reped. És a lakkot nem lehet úgy felújítani, hogy átkenem, és kész, - mint a hemerájtot, hogy mehet a rozsdára, oszt jónapot.

    Tudod, van a csónaklakk. Az aztán kap a pofájára. Tönkre is megy. De egy csónakot visszacsiszolni mondjuk egy Rotex-el passzió, míg egy nyílászárót akkora szívás felújítani, hogy az csak na.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Vikusz77

    tag

    válasz warning19 #9924 üzenetére

    Dehogy nem jó a Milesi. Rosszat nem hallottam-tapasztaltam még róla.
    Ilyen célra az ő termékeik közül az XGT vékony lazúrt ajánlott használni. Litere olyan 2500 ft. Kb 10 színben árulják készen, illetve Szigetszentmiklóson a központjukban lehet választani olyan 100-ból, vagy minta alapján is kevernek úgy emlékszem.
    Tartósságáról még nincs saját tapasztalatom, egy éve kentem fel, nagyon szép. Más jókat mondott róla. Vastaglazúrjukkal kezelt nyílászáróim 8 évesen majdnem mint az új (függőleges felületeken legalábbis), sadolin 3 év alatt beszürkült alapozó ide vagy oda. Ahol nap nem érte jó, de az uv megette nálam 3 év alatt ellentétben a milesivel. Szóval én a Sadolint elfelejtettem a magam részéről.
    Milesi egyébként kínál többféle lazúr felújító folyadékot, amit évente rákenve egy ronggyal illetve ecsettel (típustól függően) az uv által lebontott réteget lehet pótolni a leírás szerint. Ezt még nem próbáltam, de venni fogok az ablakaimra.

    Az XGT amit ajánlok selyemfényű felületet ad. Külön alapozó nem kell hozzá, vizes bázisú, akril ecsettel kell felhordani két rétegben, részletesebb leírás a használatáról a honlapjukon.. Én ezt kenném rá a helyedben.
    Csiszológépet szerezz be, kézzel ne állj neki nagy mennyiségnek ha jót akarsz.

  • mdk01

    addikt

    válasz warning19 #9924 üzenetére

    Ebből a hsz.ből nem tudom hogyan jött neked ez, de a Milesi nem csinál rossz felületkező anyagokat
    Amit Vikusz77 emleget XGT pedig hivatalosan a Hydrocrom+xilocrom gyűjtőnév alatt fut, mint kültéri lazúr. Nagyon jók ezek a kültéri cuccok és nagyon-nagyon sok év garanciát vállal rá a Milesi, de van ez mögött egy olyan feltétel hogy minden(mondom minden) nyílást(repedés/furat akármi) le kell zárni a fán majd úgy felületkezelni ahogy pl.ők azt leírják. Alapjában úgy néz ki hogy vizesbázisu minden és ezért nem is olcsó dolog, de először felviszed a szinezőpácot(impregnálod) a fára majd ezt megalapozod szintelen alapozóval, majd befejezed szintelen fedővel.
    Nem sokára felhívom a terültei képviselőnket és megkérdezem hogyan lehet a régen Sadolinnal lekent teraszunkra hydrocrom-ot fújni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák