Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jimy_l

    tag

    válasz mdk01 #8928 üzenetére

    Van erre szerkezet, az nem lézerrel vág, hanem vízzel . :C

    Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #8928 üzenetére

    Egy inotai cég meginvitált, hogy vigyek olyan fát, amilyet akarok, kipróbáljuk, melyik gép jó rá.

    Persze, az élek megégnek. De!
    Gondolkodtam koncepciókon:
    1 - Festett játéknál nincs jelentősége.
    2 - Végig lehet szalantani rajta egy tisztító marót.
    3 - Sok játékom totál le van kerekítve. Pl minden kard. Ilyen esetekben legfeljebb egy vékony világosbarna csík maradna a bakháton. Lehet, hogy még emelne is a dizájnon, mert úgy nézne ki, hogy az a penge éle.
    4 - Mi történik vajon, ha nem egy menetben vág az ember fia, hanem mondjuk 3-ban?

    Egyébként láttam már úgy saccra 20-as rétegelt lemezt is lézerrel átvágva. A pécsi faiskolások csinálták a műhelyben. Megégett, de nem volt szenes. És át lehetett volna tolni egy csapágyas egyenesmarón, szerintem teljesen eltűnt volna.

    Sokat agyalok ezen. Ugyan nincs még pénzem ilyen gépre. 1 millától a csillagos égig kínálják. Már rám akarták sózni lízingbe, de eszem ágában sincs eladósodni.
    Lehetne sok új terméket kitalálni rá, lehetne vele fájintos gravírokat ejteni az egész repertoáron. Akár 3D hatású gravírra is képes egy ilyen masina. No, és akár mellékesen bővíthetnék egy ilyen szolgáltatást is: Bélyegzőkészítés, gravírozás.
    Még sohsem dolgoztam ilyennel. Nem tudom egy ilyen gép rezsiórabérét, jav költségeit, a cső élettartamát.
    A puding próbája az evés. Ám ahhoz előbb pudingot kellene kutyulni. Ezért érdekelne engem első kézből, mire ment egy olyan kolléga vele, aki mert beruházni rá - mert ehhez képest a legdrágább Festoolcsoda is csak bagópénz.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák