Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Márton111 #7858 üzenetére

    El tudnék offolgatni veled ilyenekről naphosszat - álláspontunk javarészt fedi egymást, ("Ha az orvos elcseszi akkor beteg az elcseszett helyett jön folyamatosan rengeteg,más az orvost meg a többi orvos fedezi..." - egyetlen állandó különbség közöttünk ez a nézeted.) legfellebb az asztalosok itt a fórumon forgatnák a szemüket, hogy miért nem priviben váltanak nézetet ezek az efftásak?

    "A humanizmus pedig a szocializmusban volt.Ott mindenki kapott a megtermelt javakból."

    Léptékkel több humanizmus, léptékkel több erkölcs volt abban a rendszerben. Léptékkel emberarcúbb volt, de sajnos elmúlt. Rengeteg fáradtságomba került, hogy leszokjak azoknak az értékeknek a visszasírásáról, mert hiába a sírás, már nem jön vissza.
    Szerencsésnek mondhatom magam, hogy életem felét abban a rendszerben élhettem le, és lehet összehasonlítási alapom élet és élet között.

    Felesleges bizonyítanod bármelyik állításodat is: Akinek van szeme rá, magától is észreveszi, akinek nincs, nem hisz az semmiféle bizonyítéknak.

    A múlt rendszerben jónéhány dolgot méltatlannak tartottam. Aztán amit éveken át nem tudtak Kádárék megérttetni velem, azt a rendszerváltás kurvagyorsan megérttette velem. Sorra dőltek meg az elképzeléseim arról, hogy jobb lenne egy szabadabb rendszer, mígnem egyetlen dolog maradt máig változatlanul a fejemben, amit az "átkos" átkának neveztem:
    Egyszer kicsit ilumináltan mondtam egykori cimborámnak:
    - A párttagok nem azért párttagok, hogy ne jusson senkinek kevesebb, mint nekik, hanem azért, hogy ne jusson senkinek több.
    Nos, ez a gondolatom egyetemesen igaz minden pártra - az MSZMP-re is.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák