Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz bbchris #6792 üzenetére

    Köszi a kimerítő választ!

    Jól jött, mint egy falat kenyér. Gondoltam, megkérdezlek az ominózus húszezer forintos élezőgép ügyében is, és meg sem kellett ezt tennem, reagáltál azt, amit vártam.

    Most lehet, h már későn kérdezlek, mert mint írod, ritkán vagy gépközelben alaplapösszeomlás okán.
    A nyáron sokat hezitáltam, h veszek egy jó szalagfűrészt. Köbméterenként hatvan ezrest fizetek bérfűrészelésért, mert nem tudok korrektül kettészelni egy szélesebb deszkát éléről. Leggyakoribb méret, amit vágnom kellene, az 7-8 cm (a vágás magassága). A szalagfűrészvásárlás elmaradt, mert nem találtam korrektnek sem a metebó, sem a DeWalt szalagfűrészét, de még a Felder Hammer N4400-asában sem vagyok biztos, hogy megfelelne.
    Mostanában indulok alapanyagért. Gondoltam, előtte megpróbálok a körfűrészen egy ilyen vágást megoldani. 75x28 mm-es bükköt vágtam próbaképpen. Gyönyörűen sikerült két menetben úgy, h 36 mm-t fogtam egyik oldalról, aztán a másikról ugyanezzel a beállítással kettényestem az anyagot. Tavaly vettem egy általad keresztvágásra zsűrizett Freud lapot (amit az élezőben hosszvágásra ajánlottak, hogy ha ezen áttolom a fát, akkor már nem kell gyalulni). Akkori megítélésed pontosan beigazolódott. El lehet vele hosszra vágni a fát, de lassú (mondjuk nem lassabb, mint az előtte használt Güde volt ritkább fogosztással) és mint írtad is anno, rémül porol. Most visszaolvastam egykori Hsz-edet, mert emlékeztem, h Z=28-at javasoltál 300-as átmérőjű korongból.
    Miért is kérdezlek hát akkor?
    A többi paraméter jónak bizonyult (váltófog plusszos). Ilyen kaliberű bükk hosszvágáshoz tehát ugyanazt rendeljem meg, csak ritkább (Z=28) fogosztással? Freud-ot rendeljek, v elégedjek meg a Pilanával? (talán előbbi jobb, mert úgy 10:1 bükk :borovi hosszvágásom aránya. De fogalmazhatnék úgy is, h nagyritkán vágok vele fenyőt is, és borovinak jobb lesz biztosan a tükörfényes lap.)
    Továbbá kérdezném, h nem fogom kimelegíteni a bükk mélyebb vágással a vidiát a helyéről, ha nekiállok egy menetben legyártani vagy ezer db 12x75mm-es bükk stafnit a szélezetlen 28-asból? Ezzel a jelenlegi sűrű fogúval LU2A 2100 Freud (#3320 hsz) lappal dolgozva úgy éreztem, melegszik a fűrészlap, pedig kb tíz méternyi anyagot toltam át csupán 36mm fogásmélységgel.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thomgrande

    tag

    válasz bbchris #6792 üzenetére

    "Na azért itt beleszólnék , nem tudom hogy ez mi ami a képen van de az biztos hogy nem gyémánt élezőtárcsa , több okból sem : a gyémánt korong az nem ennyibe kerül , a legolcsóbb is már 25k körül van ami élezőkorong a másik az hogy nem így néz ki ."
    Kétoldalas gyémánt csiszolótárcsa Ø 100 mm, 1,3 mm vastag. Befogó Ø 20 mm és 1,1 mm vastagság. Körfűrész tárcsák élezéséhez (megr. sz. 38744).
    Az biztos hogy nem profi cucc de nekem tökéletes. De az is biztos hogy nem sziliciumkő.
    Szilicium karbid korongot már használtam mert azt mondták a szakkereskedésben hogy az viszi a HM lapkát.Ez az ami nem volt igaz. nekem nem jött össze. Ez a kis cucc pedig úgy viszi a hm lapkát mint a vajat.Ez kicsit túlzás de nagyon jó.A hátszöget is megélezi. csak kicsit macerás a beállítása. Minden beállítás kissé nehézkes de ennyi pénzért ez van.Amik eddig lettek élezve fűrész és lamelló tárcsák azok jók lettek.Ígyekszem jó élezést csinálni mert csak magamat hibáztathatom.Egy asztalos vállalkozás ezt nem engedheti meg magának hogy kisérletezzen. De magamnak az emlegetett hibákat nem fogom elkövetni.
    A tanácsodat köszönöm!

    "Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

  • thyeby

    őstag

    válasz bbchris #6792 üzenetére

    "Az is lehet hogy aki élezte az haragszik a Dimar márkára ( egyéb nem idevaló okokból ) amivel morálisan egyet is értek..."

    Nem igazán tudtam értelmezni ezt az off topic-os feltételezett lehetséges okot.
    Három dologra tudok gondolni:
    1 - Macerásabb a Dimart élezni, ezért haragszik rá. Ha a dolog erkölcsi vonzatától eltekintünk, áll a lábán az okfejtésed.
    2 - Más gyártóval (pl CMT) van szerződésben. De hiszen ettől még az élezéssel (is) keresi a kenyérrevalót.
    3 - A Dimar izraeli produktum, és antiszemita élező élezett. Ez esetben érthetetlen a reakciója, ugyanis hozzám hasonlóan gondolom más ügyfelei is újból Dimar késre fognak újfent beruházni. Ezzel a fajta szabotálással nem megrekeszti a zsidókat, hanem javít a Dimar eladási statisztikáján, magyarul a gyorsabban elhasználódó késeken keresztül a Dimar cég tulajdonosának és részvényeseinek a zsebeit hízlalja.

    A tényleges okot egyikőnk sem tudhatja meg (úgy sejtem, Miskolcra, v Mályiba utaznak a kések Nyíregyházáról regenerálódni), én inkább szimpla trehányságra tippelek, ami a jóerkölcs hiányával párosult. Aligha lehet ez tudatlanság, mert az számomra olyan lenne, mint ha úszómesterségre adná a fejét valaki úgy, hogy úszni sem tud.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák