Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz Soká #34355 üzenetére

    Igaz, a szélezésre nem tértem ki, azt smirglivel (ehhez is jól jönne tanács, 'hányas' papírral lenne érdemes nekiugrani) gondoltam, hogy azért illeszkedjenek is egymáshoz, természetes. Igen, gépek kizárva. Azt érzem ki az egész felfogásodból/hozzállásodból, hogy az 'out of the box' gondolkodás nem nagyon megy. Igen, ez egy nemmodern project. Ez van. Arra megint nem sikerült kitérni, mi ebből az igénytelen elem számodra. Nincs harag, csak éppen nem látok a fejedbe. A keretösszeg annyi, amennyit feltétlenül szükséges rákölteni.
    Úgy nőttem fel, hogy kreatívként kellett megoldanom a rendelkezésre állókból azt, amit épp kellett. Vajmi fogalmam talán így van, mire vállalkozom, viszont ha már belefogok, szeretném szakértői távfelügyelet mellett végrehajtani, hogy ne utólag kelljen sopánkodni/javítani, amire esetleg én adott pillanatban vagy a tervezéskor nem gondolok.

    Továbbra is várom a fatípus-ötleteket, szín- és állagmegőrzéshez való tanácsokat.

    A technológia olyan szempontból mindegy, hogy fontosabbnak tartom a hallásom a gépek ellenében, így fűrész-kalapács-smirgli etc. mentén kell elképzelni a gyártást. Én bizony így fogok bele.

    Elvárások (jó kérdés egyébként): ne legyen 'nyeklik-nyaklik' a végeredmény, legyen egyben a cucc. Legyen jó ránézni (nyilván ez egyéni ízlés kérdése is), ne rágja át az egér: eddig furnér volt/van, amit bőven átrág, részben ezért is gondoltam tömörfára.

    Polcokat - sík felével felfelé - szintén széldeszkából gondoltam, de lehet, hogy megy az egész terv a kukába, ha csak mondjuk 10%-kal olcsóbbak a teljesértékű deszkáknál, ezért is kérdeztem rá erre. Igen, tulajdonképpen az egészet ilyenekből képzeltem el. Természetesen ezek is illeszkednének, tehát csiszolnám.

Új hozzászólás Aktív témák