Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Loobelt70

    csendes tag

    válasz SCH04 #30162 üzenetére

    Ha van itt, a fórumon valakinek szalagfűrészhez gyártott kocsija, szívesen megnézném!
    :)
    Ez első problémám, hogy egyedül a műhelybe feltenni egy rönköt kb 1,4m magasra, aminek a hossza több kell, hogy legyen két méternél.
    A második, hogy nem tudom az amorf rönköt megfelelően rögzíteni az első vágáshoz biztonságosan.
    A következő, nem látom magam előtt azt a szerkezetet, amivel méretpontosan tudnám adagolni a vágásvastagságot úgy, hogy vasat ne fogjon a szalag és az utolsó vágásig biztonságban tartsa a "maradék" rönköt is.
    (Ha a lapcsánkához krumplit reszelek, az utolsó pár mozdulattal szoktam az ujjam lereszelni.)
    Tehát nincs megfelelő fogás a fogyó anyagon és innen nem tartom biztonságosnak. (Jó esetben 4-6ezer forintot buktam csak be, ha idő előtt "bedől" a rönk és szakítja a szalagot.)
    Ne érts félre, nem nyavalyogni akarok, csak túl sok az ismeretlen. Nyilván van olyan traktoros bácsi, aki kinevetne a tapasztalatlanságom miatt és létezik megfelelő kocsi erre a munkára. Képen láttam szimpla és dupla függőleges szalagfűrészt is. Rengeteg öntvény, villany, hidraulika, pneumatika, és a kezelő személy a vágástól 15méterre biztonságban dohányzik. :)
    Hát, sajna ez az én valóságomban picit másképpen fog festeni. Az imént felsorolt technológia valóban létezik valahol a világban és a You-Tube-on a dánoknak. Nekem a rönköt kézzel kell majd a "szike" alá cipelnem. A cigi az már nekem is adott, meg a vonzalmam és a lelkesedésem a munkához.
    Egy rém buta horizonttal úgy vélem közelebb kerülök a valósághoz:
    -A rönköt max 30cm-re kell "felfeszítenem"
    -A jó öreg gravitáció segítségemre lesz a rögzítésnél
    -A vágás-fogásokat is könnyebben átlátom
    -Nem utolsó szempont, hogy több biztonságot sugall így a rendszer.

    "Nincs bedugva és mégse' forog!"

Új hozzászólás Aktív témák