Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #30146 üzenetére

    Nem tudom, mit gondoljak én erről a "Maktekről" továbbra se. Marketing fogás, ammán biztos. De milyen tartalom van vajh mögötte? :F

    A hangossághoz annyit fűznék, hogy az a Makita, amelyik ugyanígy néz ki (3612), a legcsendesebb és legkiegyensúlyozottabb gépem a sokféléből. Az sem fordulatszabályozós egyébként, no, meg az se könnyű.
    Szóval kizárt, hogy ugyanaz a gépsor gyártotta ugyanazokból az anyagokból, csak más színezőgranulátumot töltöttek a fröccsöntőbe.

    A következőket gondolom pillanatnyilag erről:
    A Makita valószínűleg most a DeWalt B&D húzását adoptálta a saját gyártásához. A B&D gépek jellemzően tartósak, némelyiket évek során sem sikerült széthajtani. Persze vannak kivételek ebben a szegmensben bőven. Egy Dw és egy B&D közt ég és föld különbség van. Nem csak terhelhetőség, hanem úgy általában. Szóval a B&D olyan igazi fapados. De barkácsolni szerintem tökéletes, mert megoldja a feladatot. Ezt a márkát többnyire azok szokták szidni, akik kicsi pénzért professzionális gépre számítanának.
    Szemre valóban nagy a hasonlóság ominózus Maktec és a jó öreg 6312 között. Mondjuk utóbbit nem kell folyamatosan szorítani, szépen ki lehet "akasztani". Ez már magában is mutatja, hogy szó sincs arról, hogy ugyanazok az alkatrészei, mint a valódi Makitának. Az viszont, hogy nagyon hangos, jelenti pl azt is, hogy más a csapágyazása. Ez azt súgja, hogy ne lepődjön meg senki, ha ez a gép nem fog annyit menni, mint a 6312. A Maktecet nem ismerem semennyire. Van 6312-esem is, és 6312C is. Egyetlen különbség, hogy utóbbi már fordulatszám szabályozós.
    Tulajdonképpen ez a 6312 annyira legendásan bevált, hogy az ember értetlenkedik, hogy miért kell egy ilyen gyártásával felhagyni? (A DW 625 pölö ősidők óta megy, még Elu korától, és még most is gyártják annak ellenére, hogy rém egyszerű gép. Arra persze nem innék mérget, hogy nem fut ki hamarosan.)
    Az egyetlen logikusnak tűnő "összeesküvés elmélet" az, hogy általános gyártói filozófia, hogy folyamatosan frissíteni kell a kínálatot. Hol ráncfelvarrással, hol pedig tényleges újragondolással. Mindezt minél nagyobb tempóban. Belátható, hogy így egy léptékkel több, és ráadásul drágább gép adható el. Ez egy agyafúrt tervezett elévülés.
    Nem tudok kreálni magyarázatot azonban pl arra a jelenségre, hogy ebben a szektorban is prímán működik az, hogy mindig rá kell az újabbakra csapni vagy 20% teljesítménynövekedést. Most 2400W a módi. A 6312/6312C a maga 1650W-jával kifogástalanul megoldott mindent. Balázs pl a jó tenyérnyi plattolómarójával csak az én tudomásom szerint két komplett bútorfrontot faragott ki. Aztán jött a 2Kw, ami mára 2,4-re hízott. És erre nem tudom mondani, hogy nem baj. Amikor pl szalagfűrész vásárlásra adtam a fejem, akkor legjobban a Hammer N4400-as tetszett. Meg is volt a pénzem rá, mégis a Makita 850W-os kisebb gépjét vettem meg. Mert nem mindegy, hogy én egy 3Kw-os géppel szelem a fát napokon át, vagy kevesebb, mint a harmadával. A munka kényelme szempontjából ugyan teljesen mindegy, de amikor jön a villanyszámlás, akkor már nagyon nem az.
    Minden áldott nap nyúzom a gépeimet. Zömmel bőven 1Kw felett kérik a kraftot, de van, hogy heteken át min 2Kw zajol. És gyakorlatilag ugyanannyi villanyt fizetek a komplett műhelyért, ahol csak a világítás (ami nappal is folyamatosan megy) 300W körül kóstál, és a fűtésem két keringetőszivattyúja is megy éjjel-nappal, szinte megállás nélkül a lenti óráról - szóval ezekért ugyanannyi számlát fizetek, mint a fenti, lakás mindösszesenje, ahol nincs klíma, pici fagyasztó, és mindenhol 10-15 W-os energiatakarékos égők világlanak.
    A Makitát, a DeWaltot, a kék Bosch-t nem a nagyipar használja. Kapnak ezek a gépek rendesen mégis. Állják is a sarat. De a javításuk egy kivétel nélkül csillagászati összeg. Most pl a DW porszívóba a szűrőkettöbb, mint húszezer forintért tudtam kicserélni úgy, hogy Márton Gabi a fő szűrőt feleáron rendelte meg nekem, mint amennyiért én itt megvehettem volna. De még mindig olcsóbb javítani, mint újat venni.
    Nna, és ez az! Rohannak a gyártók, maholnap tényleg csak a három év garanciára korlátozódik egy-egy gép élettartama, mert aztán elévül, elavul. Legalább erre az időszakra kényszerülnek a jobb gyártók alkatrésszel is ellátni a piacot, mivel nekik lesz drága, ha nem ezt teszik. Van ugyan irányelv/törvény :F , hogy 5-10 évig el kell látni alkatrésszel a vevőt, de hova tud menni az ember, ha ezt nem teszik meg? A templomba? Én már elég sok esetben botlottam abba, hogy nem alkatrész, hanem tartozék sincs egy-egy géphez. Erre a nem is olcsó gépre pl akkor tudnék szerezni gyári perforált tépőzáras papírt, ha kimennék érte Amerikába. Nem tépőzárast adott nekem a márkakereskedő ajándékba egy teljes 50 db-os dobozzal, de az használhatatlan. Egyszerűen lecsúszik róla. Szóval van itt sréség bőven akkor is, ha az ember a rendes kék Makitát veszi meg. Nem annyira olcsó a piros makita, hogy gondolkodóba ejtsen, pláne úgy, hogy eleve egy év garanciával, barkácsgépnek indították ezt az egész hókuszpókuszt.
    Jelen marógépnél én nem attól tartok, hogy hangos. Ez beleférne a kompromisszumba, mert az ember úgy tömíti a fején a lyukait, ahogy akarja. Hanem az a hang elvileg valami nem odavaló rezonanciából fakadhat, nemde? Ha valaki ezt tovább gondolja, és volt már igazi 6312 a kezében legalább egyszer, az nem vesz makteket. Egyszer behúztam a csőbe (nem szándékosan) Márton111 kollégánkat, és vett egy 1200W-os B&D felsőmarót, mert áradoztam róla, hogy nálam milyen sokat mennek ezek a gépek (ami tényleg így van). De nem használta soha. Bekapcsolta, meg kikapcsolta, és eladta. Azt mondta, hangos. Mert ő épp egy 3612-höz hasonlította. Hát nem hasonlítható össze.
    Az meg, hogy bemegyek a Makita márkakereskedésbe rezgőcsiszolóért, és mondja a tulaj, aki egyben szakszervizes is, hogy vegyek Maktec ugyanilyet, az tépőzáras és olcsó, nem győzött meg. Az sem győzött meg, hogy mondta, ugyanazok az alkatrészek hozzá. Nem hiszem el. Arról volt ugyanis szó, hogy venni akartam egy ilyet. Észrevettem, hogy nem tépőzáras, és azt mondtam, akkor nem kérem. Neki ez annyit tett, hogy vagy nem veszek semmit, vagy rámsóz egy makteket. És egy kereskedő, aki nem alkalmazott általában bármit kitalál, hogy meggyőzzön. Olyat is, ami nem igaz.
    S hogy én akkor nem hittem el ezt, hogy azokban a piros gépekben ugyanazok az alkatrészek, mint a kékben vagy zöld az (?), itt az igazolás. Akkor mitől hangosabbak? :F

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák