Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #22145024

    törölt tag

    válasz Beethoven #19854 üzenetére

    Csak készült az iskolában töltött évek alatt valami jóféle vizsgamunka, amivel promótálni tudod magad, amikor jelentkezel egy céghez asztalosnak?! :F

  • Speciali

    tag

    válasz Beethoven #19854 üzenetére

    Az ország melyik részén élsz? Ha teheted, probálkozz külföldön. Szerzel tapasztalatot, keresel egy ki pénzt, aztán ha ugy látod, hazamész, gyakorlattal.
    Most is olvastam a héten itt (Németo.) egy hirdetést, hogy kezdö asztalost felvesznek.
    Ha nem akarsz külföldre menni, akkor Budapesten probálkozz.

    Szomoruan látom, amikor egy fiatal szeretné a szakmáját, de hiába, nincs lehetösége.

    [ Szerkesztve ]

  • Henrik Aszta

    csendes tag

    válasz Beethoven #19854 üzenetére

    Beethoven !!! ezzel én se voltam,vagyok másként a kezdő szakmunkások elhelyezkedésével kapcsolatban az életemben a mai napig én be jelenetet állást keresek de elég nehéz eset itt felénk legalábbis.
    A mai rohanó világban a cnc technológia elégé leszűkítette a szakmát munkák terén szerintem,vagy gyárakba robotolsz egész nap ugyan azt csinálod fúrsz 3-4 lyukat,vagy fűrészelsz,csiszolsz darabokat darabokat egymás után.
    Néha jobb a biztonsági őrnek lenni nem monoton a napod.
    Ha olyan helyen vagy még csajozhatsz is,ha szabad :)
    A kezdetekkor gyárakba dolgoztam,szalag robot munkát elég hamar be sokalltam is pár hónapok után.
    Elmentem egy profi asztalos céghez ahol máris az volt amit te is tapasztaltál "hát nem sok tapasztalatod van" de látunk benned ambíciót küzdő akarást.
    Szerencsémre hamar tanuló ember vagyok és pár hét után már szinte bármit adtak munkának megfelelő minőségben és szakszerűen tudtam elkészíteni,megcsinálni és nem iskolai tapasztalatok végett.
    Még az első munka helyemen festő műhelybe munka hiánya végettt év vége leállás lackozott fát csiszoltam addig a külön vállalkozónál már én fújtam felület kezeltem és nekem dolgozott a köztes csiszolást valaki be ami mellékesen nem kisebb felelőség mint fújni!
    Ámde jött a válság ami pénz csúszások ki nem fizetések ismét besokallás-meló hely ott hagyása másik vállalkozások tömérdek felkeresése adta a fejemet.
    Amiknek ismét utolért a végzete, bedőlő cégek, vállalkozó halálesete.
    Haverok,volt főnökök akikkel jóba maradtam viccesen mondják én hoztam rájuk a csődöt szóval cseszegettek egy darabig.Jött a pénz hiány kihasználások tömkelege,munka ügy kiközvetít céghez -még nem veszlek fel dolgoz pár napot svarca gyere aztán hetek lettek fizetés megint akadozik és a többi "OKOSSÁG" már a végén fóliába egy nap többet kerestem volna segédmunkásként mint egy vállalkozónál asztalosként 2 nap alatt.
    Akkor na mondom ebből elég volt!
    Megfelelő szakmai tapasztalattal,gépekkel,és szerencsémre hej végett önállósodni véltem magam:Amint jön munka kapcsolatok által elvállalom bármi is az a faiparban.
    Kárpitozás,fafaragás,bútor-ajtó ablak javítások,olcsó szekrények össze állítása stb-stb.
    Jobban járok magam bajnádjában nem leszek csak a megrendelő szolgája.
    Olykor még emberibben bánnak mint a főnökök nem beszélve a fizetésekről.
    Én most is képzem magam faipari könyveket olvasok és szakmámban önerős iskolába bútordíszművesnek jelentkezem mert bízok a jövőben és a majdani vállalkozásom tevékenységi körét bővíteni tudom és jobban élek majd reménykedem benne mint most.
    És én nem leszek olyan cég vezető aki ki csesszen a dolgozóival "kenyérre valót se adva fizetésnek" nem hogy ami jár bér.
    Kinek milyen az élethez szerencséje lásd azt hiszem a : TAXI 1 fílmbeni jelenet " csatárnak készülsz,és söprögető leszel,ha megtanítottalak volna lopni nem rendőr leszel. Azt hiszem valami ilyesmi a szöveg.
    Én a mondó vagyok élj az álmaidnak és ne mondj le róluk semmi áron ha nem is reálisak a körülményekhez képest.Ha asztalosként akarsz még dolgozni
    akkor ragaszkodj hozzá amíg van mentalitásod rá.Ha viszont nem akkor nem kell búslakodni a kevés tapasztalat és a többi indokok,az ember így is úgy is megtalálja a helyét a világban bármi,és bárki legyen is az csatár,vagy sepregető.

Új hozzászólás Aktív témák