Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #16622 üzenetére

    "Most látom, hogy..."

    Valóban. Jelek szerint nem ragadt meg bennem az egykori válaszod. Bocs!

    "Ami ugye a Freud elődje."

    Van itt keveredés. Azt mondják, hogy a DW elődje az Elu, és a DW amerikai cég.

    Itt egy kép:

    Hogy a DW 625 ennek a pontos mása, vagy ez a DW625 pontos mása, mindegy is. Amit tegnap vettem DW625-t, arra az van írva, hogy Made in Italia.

    Egyébként szólnék néhány szót így előzetesben erről a nagy DW marógépről:

    Jól egyben van, az kétségtelen. A lift rögzítője nagyon megfogott. Finoman, stabilan működik, és végre az első felsőmaróm, amin ez az alkatrész teljesen fém. Nincs agyon csicsázva, puritán egyszerű, de minden van rajta, ami kell. Úgy kaptam, hogy a jobb oldali markolata törött. Vagy túlhúzták a rögzítőcsavarját, vagy leejtették a gépet a földre. Szerencsére rendelhető. (Rendeltem.) Ez egy gyengéje ennek a gépnek. Ennyi pénzért nem lenne szabad ekkora kapitális hibával kiengedni a tervezőasztalról - a B&D-nek, ha akarnám, se tudnám letörni a markolatát, pedig az egy olcsó barkácsgép ugyanettől a cégtől (elvileg).
    Az általad megismert, és megvett Triton klónról fotók alapján az volt a benyomásom, hogy magas lesz a súlypontja. Nos, ennek a nagy DeWaltnak magasabb. Nem nagyon lehet vele hadonászni, ha pörög, mert táncolni kezd. Egyébként ha a Tritont a kezembe veszem utána, akkor azt kompaktabbnak érzem.
    Asztal alá a Triton sokkal szerencsésebb - ennek ellenére mégis a DW-t fogom hamarabb az asztalba építeni, lévén, hogy ebben biztosan van konstans elektronika, a Tritonra nem emlékszem, de gyanús, hogy neki nincs. Jó nagy dög mindkettő, az biztos. Csendesnek egyik sem mondható. 40-50 között jutottam mindkettőhöz - eddig nem bántam meg, hogy annyit adtam értük.
    A nagy kék Bosch-t is volt alkalmam kipróbálni. Talán ami eddig a kezemben volt, az működött legfinomabban. Azt értem alatta, hogy állítgatni élvezet volt. Az anyagon tolva semmi különbséget nem érzek hármójuk között. Teszik a dolgukat. Egyedül a nagy Makita nem volt még a kezemben. Lehet, hogy már nem is lesz, mert úgy tűnik, jó időre el vagyok látva marógéppel.

    Most eszembe jutott, hogy régen mennyire sóvárogtam én egy felsőmaró gépre, és hogy az izgalomtól reszketve tettem a kosárba jó tíz évvel ezelőtt az első Baumaxos noname masinát. (Hogy hol maradt le rólam az a gép, nem is emlékszem már, de régóta meg sincs.) És az élet úgy hozta, hogy két adu ászt hasonlítgathatok össze.

    thomgrande:

    Egyre járt az eszünk. Ahogyan írtad, úgy próbálgattam én kiszedni az anyából a hüvelyt de nem ment. És gondoltam én is valami puha méretes csődarabkára, mint segédeszközre, de nincs olyanom sehol. Azonban ma megoldódott a dolog: Lehet rendelni hollandit magában - megrendeltem.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák