Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bim

    veterán

    Szerintem ütvecsavarozó témában tudok pár tapasztalati szót ejteni. :D
    Először is végig kell gondolni milyen csavarokhoz kell a gép. Az én gépparkom mindenféle arcoskodás nélkül:
    Hilti : Sid-2, Sid-4, Sid-8 (2db), Siw22, Siw22 t-a.
    Milwaukee M18FIW2F12-0X M18 FUEL
    Kis csavarok behajtásához nem szabad nagy gépet venni mert nagy a súlya és leszakad a karod ha sokáig kell használnod, viszont ne dőlj be annak hogy a kis gép is simán beviszi a nagy szerkezetépítő csavarokat! Lassan tekeri be és nem tudsz vele húzatni, ellenben teljesen tönkreteszi a gépet. Már a Mw. gépem is ami papíron hangzatos teljesítménnyel bír kevésnek bizonyul komolyabb csavarhoz. Ezt úgy kell érteni hogy betekeri csak lassan pl. a Sid-8-hoz képest. A Hiltis területi képviselőm mondta meg a tutit. A gyártóknak nem érdeke hogy egy géppel mindenféle méretű csavart be tudj hajtani. Minden csavarhoz más gépem van. Nagy csavarnál 5Ah. akksi alatt ne is gondolkodjon senki mert olyan energiát venne ki a gép a kisebb aksiból amit az nem tud biztosítani neki.
    Végül a sima fúróhoz. Simán behajtja a nagy csavart a sima fúró is de ha megakad kitépi a kezedből a gépet. KIVÉVE! Ha Hilti fúród van ami ATC. technológiával van készítve. Nekem történetesen van egy SF6H gépem amivel a talpszelement furkálom. Nem csak árban hanem kényelemben és biztonságban is magasan az összes gyártó felett áll.

Új hozzászólás Aktív témák